Bose Solo 5

Soundbar z oferty firmy Bose.

W skrócie:

Belka dźwiękowa wyprodukowana przez firmę Bose.

Zalety:

  • Solidna obudowa
  • Pilot zdalnego sterowania

Wady:

  • Brak złącza HDMI

Belka jednoelementowa, pozbawiona zewnętrznego subwoofera. Jeśli chodzi o wygląd, Bose Solo ma szansę przypaść do gustu miłośnikom czystej formy: mamy tu do czynienia z krótkim, zaledwie 55-centymetrowym, prostopadłościanem o przekroju niemalże kwadratowym (7x8,5 cm).

Wewnątrz solidnej obudowy pracują tylko dwa przetworniki szerokopasmowe, choć ustawione dość nietypowo, bo pod kątem, czyli mocno skręcone do środka. Zdaniem konstruktorów, takie ustawienie, w połączeniu z układami DSP, jest w stanie zapewnić dobrą jakość brzmienia i szeroką scenę dźwiękową.

Zobacz również:

  • Jaki soundbar do telewizora wybrać? Przegląd najlepszych modeli w 2023

Wśród gniazd zabrakło HDMI, jest za to złącze optyczne. Atutem i unikalną cechą soundbara Solo 5 jest duży i wygodny uniwersalny pilot zdalnego sterowania, za pomocą którego można sterować niemal całym zestawem audio-wideo, a nawet konsolą do gier.

Inną cechą jest możliwość odesłania soundbara do producenta (na jego koszt) i zwrot ceny w ciągu 30 dni od daty zakupu ‒ idealna propozycja dla niezdecydowanych, albo dla wszystkich tych, którzy nie mają pewności, czy soundbar ten spełni ich oczekiwania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: