Botvac 85

Przód obudowy jest prosty, jedynie tył jest zaokrąglony a to sprawia, że Neato Botvac 85 bez problemów dojeżdża do rogów pokoi.

Dodatkowa boczna szczotka jest dużo mniejsza niż te montowane w innych robotach, ale w zupełności wystarcza, aby dokładnie sprzątał miejsca przy ścianach i rogach pokojów. Duży mechanizm czyszczący zajmuje prawie całą szerokość obudowy i składa się z silikonowej rolki obrotowej z włosiem. Robot jeździ systematycznie sprzątając całą powierzchnię mieszkania i już po pierwszym uruchomieniu widać, że dywany są wyczyszczone co go odróżnia od robotów preferujących losowy tryb poruszania się. Duże kółka umieszczone na długich wysięgnikach bez problemów pokonują nawet wysokie progi. Neato Botvac 85 rzadziej zawieszał się sprzątając wokół hokerów niż inne roboty a pozostawione na podłodze kable nie wplątują się w mechanizm czyszczący.

Prosta, ale ładnie zaprojektowana i starannie wykonana obudowa ma nowoczesny wygląd i bez problemów mieści się pod większością mebli (ok 10 cm wysokości). Niewielki wyświetlacz zamontowany na górze obudowy oraz sensorowe przyciski pozwalają na wygodne sterownie pracą robota (nie ma w zestawie pilota). Interfejs programowy jest całkowicie spolszczony. Za jego pomocą można zaprogramować urządzanie tak, aby pracowało w określone dni. Laserowy system czujników umieszczonych na górze obudowy pomaga wykryć przeszkody i sprawia, że Neato delikatnie podjeżdża do przedmiotów pozostawionych na podłodze.

Zobacz również:

  • Amazon odpalił świetną promocję. Jedyna taka okazja, aby kupić to popularne urządzenie znacznie taniej

Pojemnik na śmieci wyposażony jest w filtr HEPA, szkoda tylko, że w obudowie nie ma żadnego czujnika który pozwalałby szybko ocenić stopień jego zapełnienia. W zestawie oprócz robota znajduje się też specjalna taśma, która pozwala wyznaczyć strefy, które ma omijać podczas sprzątania. Według nas do dużo prostszy i bardziej intuicyjny sposób zagradzania dostępu niż wirtualne ściany, których zasięg często zależy od stopnia naładowania baterii. Na pochwałę zasługuje też wbudowany akumulator, który bez problemów wystarczał na posprzątanie 75 metrowego mieszkania. Robot dzięki dodatkowym czujnikom nie ma też żadnych problemów w pracą przy klatkach schodowych czy antresolach zatrzymując się nad ich krawędziami. W zestawie jest stacja dokująca i dodatkowa silikonowa rolka do efektywnego czyszczenia gładkich podłóg. Warto ją założyć gdy w mieszkaniu nie ma dywanów i wykładzin.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: