Brother DCP-9055CDN

Brother DCP-9055CDN

Zalety:

  • dobra jakość druku
  • szybki skaner

Wady:

  • przeciętna jakość druku tekstowego
  • mało dynamiczny skaner

Brother DCP-9055CDN z komputerem łączy się przez USB, ma także gniazdko sieciowe. Drukuje 24 strony monochromatyczne albo kolorowe na minutę z rodzielczością 600 dpi. Drukarka wykonuje polecenia wydane w Postscripcie lub języku PCL 6. Podajnik szufladowy mieści 250 kartek, a tacka 50 stron. W ścieżce papieru zamontowany jest dupleks. Skaner wykorzystuje technologię CIS, dysponuje rozdzielczością 1200x2400 dpi i automatycznym podajnikiem dokumentów na 35 stron.

Budowa

Brother DCP-9055CDN jest kombajnem czterofunkcyjnym. Z komputerem łączy się przez USB, ma także gniazdko sieciowe. Kolorowa drukarka pracuje w cyklu jednoprzebiegowym z prędkością 24 stron monochromatycznych albo kolorowych na minutę i rodzielczością fizyczną 600 dpi, a rozszerzoną 2400x600 dpi. Stronę do wydruku przygotowuje procesor 400 megahercowy z pomocą 128 MB pamięci w standardzie, którą można powiększyć do 384 MB. Procesor wykonuje polecenia wydane w Postscripcie lub języku PCL 6. Podajnik szufladowy mieści 250 kartek, a tacka 50 stron. W ścieżce papieru zamontowany jest dupleks. W kombajnie wymienia się bęben elektrofograficzny niezależne od zużycia tuszu.

sterownik drukarki

sterownik drukarki

Dupleksu nie ma w skanerze, jest tylko automatyczny podajnik dokumentów na 35 stron. Skaner wykorzystuje technologię CIS i dysponuje rozdzielczością 1200x2400 dpi. Ma interfejs TWAIN, ale z bardzo ubogim w retusze sterownikiem. Brakuje programu do rozpoznawania tekstu.

sterownik skanera

sterownik skanera

Szybki faks G3 ma pamięć na 100 stron.

Wyniki testu

Testy druku nie wypadły standardowo. Jakość w trybie mono nie zaimponowała, powierzchnie nie były jednolicie zaczernione, nieco lepiej wypadły czcionki. Ale w miarę komplikowania się tematów jakość druku rosła aż do bardzo dobrych skomplikowanych kolorów i takich samych szczegółów. Bardzo sprawnie działał dupleks, dobre było tempo druku monochromatycznego, niestety kolor, wbrew specyfikacji, drukował się dość ślamazarnie. Skaner pracuje szybko, ale nie imponuje jakością.

Wyniki testu

Wyniki testu

Programu do rozpoznawania tekstu producent nie dostarcza. Pomimo rozdzielenia bębna od tonerów ekonomia druku wypada przeciętnie. Stronę mono można otrzymać za osiem, a kolorową za 41 groszy.