Brother DCP-9055CDN

Brother DCP-9055CDN

Zalety:

  • dobra jakość druku
  • szybki skaner

Wady:

  • przeciętna jakość druku tekstowego
  • mało dynamiczny skaner

Brother DCP-9055CDN z komputerem łączy się przez USB, ma także gniazdko sieciowe. Drukuje 24 strony monochromatyczne albo kolorowe na minutę z rodzielczością 600 dpi. Drukarka wykonuje polecenia wydane w Postscripcie lub języku PCL 6. Podajnik szufladowy mieści 250 kartek, a tacka 50 stron. W ścieżce papieru zamontowany jest dupleks. Skaner wykorzystuje technologię CIS, dysponuje rozdzielczością 1200x2400 dpi i automatycznym podajnikiem dokumentów na 35 stron.

Budowa

Brother DCP-9055CDN jest kombajnem czterofunkcyjnym. Z komputerem łączy się przez USB, ma także gniazdko sieciowe. Kolorowa drukarka pracuje w cyklu jednoprzebiegowym z prędkością 24 stron monochromatycznych albo kolorowych na minutę i rodzielczością fizyczną 600 dpi, a rozszerzoną 2400x600 dpi. Stronę do wydruku przygotowuje procesor 400 megahercowy z pomocą 128 MB pamięci w standardzie, którą można powiększyć do 384 MB. Procesor wykonuje polecenia wydane w Postscripcie lub języku PCL 6. Podajnik szufladowy mieści 250 kartek, a tacka 50 stron. W ścieżce papieru zamontowany jest dupleks. W kombajnie wymienia się bęben elektrofograficzny niezależne od zużycia tuszu.

Brother DCP-9055CDN

sterownik drukarki

Dupleksu nie ma w skanerze, jest tylko automatyczny podajnik dokumentów na 35 stron. Skaner wykorzystuje technologię CIS i dysponuje rozdzielczością 1200x2400 dpi. Ma interfejs TWAIN, ale z bardzo ubogim w retusze sterownikiem. Brakuje programu do rozpoznawania tekstu.

Brother DCP-9055CDN

sterownik skanera

Szybki faks G3 ma pamięć na 100 stron.

Wyniki testu

Testy druku nie wypadły standardowo. Jakość w trybie mono nie zaimponowała, powierzchnie nie były jednolicie zaczernione, nieco lepiej wypadły czcionki. Ale w miarę komplikowania się tematów jakość druku rosła aż do bardzo dobrych skomplikowanych kolorów i takich samych szczegółów. Bardzo sprawnie działał dupleks, dobre było tempo druku monochromatycznego, niestety kolor, wbrew specyfikacji, drukował się dość ślamazarnie. Skaner pracuje szybko, ale nie imponuje jakością.

Brother DCP-9055CDN

Wyniki testu

Programu do rozpoznawania tekstu producent nie dostarcza. Pomimo rozdzielenia bębna od tonerów ekonomia druku wypada przeciętnie. Stronę mono można otrzymać za osiem, a kolorową za 41 groszy.