Brother DCP T700W

Urządzenie zbudowane jest z czarnego matowego plastiku, ma wbudowany niewielki monochromatyczny wyświetlacz, płaski skaner CIS i podajnik dokumentów ADF.

Obudowa jest starannie wykonana i ma wymiary 435 x 374 x 180 mm. Podajnik na kartki mieści 100 arkuszy i umieszczony jest na spodzie obudowy w wyciąganej kasecie. Urządzenie wyposażone jest w przewodowy interfejs USB 2.0 i moduł Wi-Fi. Gniazdo USB umieszczono wewnątrz obudowy (pod skanerem) a nie na zewnątrz jak w większości drukarek.

Czterokolorowy mechanizm drukujący okazał się szybki podczas drukowania dokumentów tekstowych i mieszanych. Na wydrukowanie 10 stronicowego dokumentu tekstowego czekaliśmy nieco ponad minutę (84 s). Czyli o prawie 20 sekund krócej niż w drukarkach Canona. 10 stronicowy dokument zawierający tekst i grafikę został wydrukowany w niecałe trzy minuty (231 sekund).

Zobacz również:

  • Pojedynek drukarek: Epson EcoTank L3251 vs Canon Pixma G3470

Panel sterujący wyposażony jest w jednowierszowy wyświetlacz LCD i dodatkowe przyciski. Jest prosty w obsłudze i pozwala na uruchomienie wszystkich potrzebnych opcji. Włącznie z ustaleniem ilości wykonanych kopii, ustawienia jakości kopiowania, powiększania dokumentów.

Zamontowany w obudowie system stałego zasilania atramentem, składa się z trzech mniejszych zbiorników na kolorowe tusze i jednego większego na czarny tusz. Napełniony zbiornik na czarny tusz wystarcza na wydrukowanie 6000 stron, kolorowe na 5000 stron. Butelki z kolorowymi tuszami kosztują po ok 22 zł, z czarnym tuszem 29 zł. Dolewanie tuszy nie sprawia żadnych problemów. Nie musimy odchylać górnej pokrywy urządzenia jak w drukarkach Canona, a jedynie niewielką klapkę z przodu obudowy, za którą znajdują się zbiorniki. Silikonowe zatyczki zamontowane na zbiornikach zapobiegają wylewaniu, parowaniu tuszy i są przymocowane do obudowy.

Na wydrukowanie 10 stronicowego dokumentu tekstowego czekaliśmy nieco ponad minutę (84 s), czyli o prawie 20 sekund krócej niż w drukarkach Canona. 10 stronicowy dokument zawierający tekst i grafikę został wydrukowany w niecałe trzy minuty (231 sekund). To również bardzo dobry rezultat. Drukowanie zdjęć (w najlepszej jakości) odbywa się jednak dużo dłużej, a jakość wydruków nie jest tak dobra jak w drukarkach Canona czy Epsona.

Brother DCP T700W to jednak urządzenie kierowane dla małych firm, które szukają drukarki o jak najniższych kosztach drukowania. Do takich zastosowań okazuje się bardzo dobrym wyborem. Dzięki podajnikowi ADF (mieści do 20 kartek) doskonale nadaje się do kopiowania wielostronicowych dokumentów. Szkoda tylko, że w torach drukarki nie zamontowano dupleksu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: