Brother HL-B2080DW

W skrócie:

Drukarka Brother HL-B2080DW zwyciężyła w kwietniowym teście laserowych urządzeń monochromatycznych "PC Worlda".

Zalety:

  • Niskie koszty eksploatacji
  • Cena zakupu
  • Niskie zużycie energii

Wady:

  • Skromne wyposażenie

Drukarka Brother HL-B2080DW zwyciężyła w kwietniowym teście laserowych urządzeń monochromatycznych "PC Worlda".

Urządzenie należy do nowej serii urządzeń w ofercie Brothera. Urządzenia z oznaczeniem TonerBenefit zostały zaprojektowane z myślą o obniżeniu kosztu całkowitego posiadania urządzenia. Przetestowany model HL-B2080DW to podstawowa konstrukcja, skierowana do niewielkich przedsiębiorstw. Maszyna wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji przy stosunkowo atrakcyjnej cenie zakupu. Uwagę zwraca tani toner, umożliwiający zadrukowanie 100 stron w cenie 5,2 zł. Rewelacyjnie wypada także kwestia poboru mocy.

Kolejnym wyróżnikiem Brothera HL-B2080DW są skromne gabaryty. Jego waga i rozmiary sprawiają, że można pomylić go z urządzeniem domowym. Najsłabszą stroną produktu okazuje się ledwie przeciętna jakość wydruków związana zapewne ze stosunkowo niską rozdzielczością pracy – 600 x 600 dpi. Niewielka obudowa kryje stosunkowo skromny pakiet wyposażenia. Producent nie przewidział miejsca na gniazdo Host USB, a zastosowany podajnik ręczny może przyjmować wyłącznie pojedyncze arkusze.

Charakterystycznym elementem omawianego modelu jest skromny bufor pamięci operacyjnej o pojemności 64 MB. Testy wydajności dowodzą, że w przypadku zastosowań typowych dla małego biura i pojedynczych stanowisk roboczych nie powinno stanowić to problemu.

Po zarejestrowaniu drukarki na stronie producenta gwarancja zostaje wydłużona na trzy lata.