Brother MFC-7840W

Wśród nowej oferty Brothera kombajn MFC-7480W ma najwięcej wspólnego z drukarką laserową HL-2170W. Oba wyróżniają się obecnością dwóch portów sieciowych, bezprzewodowego 54 Mb/s i setkowego Ethernetu, które jednak nie mogą pracować jednocześnie.

Wśród nowej oferty Brothera kombajn MFC-7480W ma najwięcej wspólnego z drukarką laserową HL-2170W. Oba wyróżniają się obecnością dwóch portów sieciowych, bezprzewodowego 54 Mb/s i setkowego Ethernetu, które jednak nie mogą pracować jednocześnie. Obsługa kilku metod uproszczenia instalacji bezprzewodowej: Secure Easy Setup, Wi-Fi Protected Setup w wersji z przyciskiem, lub systemu AOSS daje szanse, że co najmniej jedna z nich będzie także w zasobie możliwości rutera. Dzięki temu uniknie się wprowadzania haseł i kluczy. Połączenie kablowe jest możliwe przez USB.

Urządzenie jest wyposażone w 32 MB RAM-u, które przydają się do przygotowania wydruku w największej z oferowanych rozdzielczości, zwanej HQ 1200. Oprócz tego sterownik udostępnia jeszcze 600 i 300 dpi, przy czym pierwsza z nich jakością nie ustępuje najwyższej. Procesorem rastrującym można sterować za pomocą języków PCL 6 i dialektowi Postscriptu 3. Skaner w technologii CIS wyróżnia się automatycznym podajnikiem dokumentów z tacą na 35 kartek.

Z prostym drukiem kombajn radzi sobie świetnie. Tempo zbliżone jest do nominalnego. Litery są "laserowo" czarne i niepostrzępione, a większe powierzchnie są lepiej, bardziej jednorodnie zaczernione niż u innych konkurentów. Jednak im bardziej skomplikowane zadania, tym gorzej z jakością. To pogorszenie jest szczególnie widoczne w oddawaniu szarości. Widoczny staje się składowa mozaik, rozmazują się drobniejsze elementy. Poza lekkie cieniowanie wykresów Excela i używanie czcionki trzypunktowej nie należy wychodzić. Skanowanie przebiega sprawnie do 300 dpi, ale powyżej tej rozdzielczości przedłuża się niemiłosiernie. Jak na urządzenie wielofunkcyjne jakość skanowania jest do zaakceptowania, zdjęcie z tego urządzenia nie będzie gorsze od zrobionego komórką. Będący w zestawie PaperPort radzi sobie z rozpoznawaniem tekstu ale tylko z niepoplamionej kartki. Kombajn ma także szybki faks z pamięcią na 500 stron i 200 numerów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: