Brother MFC-9450CDN

Zalety:

  • Świetna czerń
  • Dobra jakość i szybkość
  • Praca bez komputera
  • Wygodna obsługa

Wady:

  • Niemała cena
  • Spore koszty strony
  • Przeciętny OCR

Brother MFC-9450CDN jest połączeniem kolorowej drukarki laserowej HL-4050CDN z płaskim skanerem w technologii CIS, wyposażonym automatyczny podajnik kartek. Współdziałanie obu części umożliwia kopiowanie. Urządzenie ma jeszcze faks.

Brother MFC-9450CDN jest połączeniem kolorowej drukarki laserowej HL-4050CDN z płaskim skanerem w technologii CIS, wyposażonym automatyczny podajnik kartek. Współdziałanie obu części umożliwia kopiowanie. Urządzenie ma jeszcze faks. Moduł drukujący jest jednoprzebiegowym tandemem, to znaczy na nośnik poruszający się poziomo nakłada się jednocześnie cztery podstawowe kolory. Dzięki temu szybkość druku w kolorze i w czerni może być identyczna (20 str./min.). Jest też dupleks, którego wykorzystanie zwalnia drukowanie prawie trzy razy. Tonery są umieszczone na półce wysuwanej do przodu. Ich wymiana jest bardzo wygodna, niestety same pojemniki nie są zbyt duże. Pomimo oddzielenia bębna obrazowego od tonera, koszty druku (9 gr mono i 38 w kolorze) nie są najniższe.

Urządzenie ma dwa gniazda USB. Prostokątne z przodu służy albo do drukowania pod kontrolą aparatu cyfrowego (PictBridge), albo do podłączenia pamięci flash, z której PDF-y i JPEG-i mogą być wydrukowane bez pomocy komputera (DirectPrint). Kwadratowe z tyłu jest interfejsem do komputera. Oprócz niego mamy gniazdko ethernetowe. Skaner pracuje wolno, zwłaszcza powyżej 300 dpi. Za to z jakości można być zadowolonym. Wystarczy nawet do mniej dynamicznych fotografii, poprawie odwzorowuje szarości. Do rozpoznania tekstu służy PaperPort 11 i wywiązuje się ze swego zadania przeciętnie. Obsługuje ogonki, ale nie jest wrażliwy na wielkość liter i tabele.

Zamiast deklarowanych 20 urządzenie drukowało nieco wolniej, w tempie 16-17 stron na minutę. Jakość stron w czerni należała do najlepszych, imponowała równomiernością pokrycia. Podobnie jak grafika biznesowa jak i ta z granic możliwości. Symulacja kolorów także wypadła bardzo dobrze, ale marnie – fotografia. W sumie MFC-9450CDN zasłużył sobie na wicemistrzostwo w jakości i także drugi wynik w całym teście.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier