Buffered

Buffered VPN mógłby być perfekcyjny, jednak do jego używania może skutecznie zniechęcić powolność działania, skomplikowana instalacja na systemie Android, a także problemy z jakością połączenia.

W skrócie:

Bazowany na OpenVPN, działa bardzo wolno i nie daje użytkownikowi wielkiego pola do popisu w przypadku konfiguracji oraz wyboru serwera.

Zalety:

  • prosty interfejs na Windows

Wady:

  • brak możliwości wyboru serwera
  • brak killswitch
  • instalacja na Androidzie
  • ceny

Buffered to virtual private network (VPN). A co to jest VPN? W skrócie - możliwość zabezpieczenia się przed śledzeniem w sieci, anonimowe odwiedzanie witryn internetowych, a także bezpieczne zakupu online i dostęp do treści zablokowanych w danym regionie.

Buffered VPN - jak działa?

Buffered VPN opiera swoje działanie na OpenVPN, tak jak testowany przez nas IPVanish. Niestety, na skutek zastosowanych rozwiązań technicznych, ten klient VPN działa bardzo wolno, co może irytować. OpenVPN używa szyfrowania, które, owszem, może spowalniać połączenie, jednak w przypadku Buffered VPN problem tkwi w samej konfiguracji sieci VPN. Zaletą jest prosty w obsłudze interfejs w wersji Windows. Użytkownik wybiera z rozwijanej listy kraj i gotowe - następuje bezpieczne połączenie. Można tworzyć swoją własną listę ulubionych krajów - przy każdym znajduje się gwiazdka, a jej zaznaczenie sprawi, że kraj będzie dodany do listy. Ale...

Zobacz również:

  • Najlepsze VPN 2023. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?
  • Najlepsze sieci VPN do streamingu. Jaki wybrać VPN do streamingu?

Jeśli chodzi o połączenia, to - jak w każdej sieci tego typu - do stworzenia bezpiecznego łącza używany jest serwer VPN. Buffered VPN używa nieokreślonej ich ilości, a rozmieszczone są w 37 krajach świata - od Australii po Wielką Brytanię. Co jest dużym minusem - użytkownik nie może wybrać konkretnego serwera. Ponadto połączenie VPN z niektórymi krajami ma brzydki zwyczaj "rwania się". Po napisaniu w tej sprawie do obsługi technicznej, otrzymaliśmy odpowiedź po kilku minutach (co jest plusem), jednak odpowiedź była taka sama, jak znajdująca się na ogólnej stronie pomocy na witrynie producenta (co jest minusem), a porady obejmowały m.in. sugestię połączenia się... bez VPN oraz z wyłączonym antywirusem!

Zaletą jest natomiast fakt, że Buffered VPN ma swoją główną siedzibę na Węgrzech, a więc w kraju nie znajdującym się w "Sojuszu Czternaściorga Oczu". Znacznie zwiększa to poczucie bezpieczeństwa, ponadto warto mieć na uwadze, że Buffered™ Ltd. nie gromadzi żadnych logów związanych z aktywnością użytkownika w sieci.

Buffered VPN reklamuje się jako Najlepszy sposób do korzystania z Netflixa. Jest to jednak wprowadzanie użytkownika w błąd, ponieważ pomimo zastosowania przez to połączenie VPN szyfrowania 256-bit, w punkcie połączenia z Netflixem dostęp jest zablokowany - nawet, jeśli stosuje się do porad z przewodnika użytkownika. Dlaczego? Otóż dla Netflix nie ma znaczenia rodzaj szyfrowania, ale adres IP. Dlatego numery IP stosowane przez dostawców sieci VPN są sukcesywnie blokowane przez ten serwis.

Buffered

BufferedVPN

Wracając do samego interfejsu, oprócz braku wyboru serwera, konfiguracja VPN jest bardzo ograniczona również w innych aspektach. Nie ma tu np. przycisku killswitch, który umożliwiałby wyłączenie wybranych aplikacji w momencie, gdy tunel VPN ulega zniszczeniu. Jest to o tyle niebezpieczne, że ich działanie przy zwykłym połączeniu może zdradzać dane dotyczące użytkownika. Dostępny jest także praktyczny test szybkości, który pozwala na sprawdzenie szybkości transmisji danych w tunelu i poza nim.

Buffered VPN - opłaty

Choć bazowany na OpenVPN, Buffered to nie jest darmowy VPN, a za jego używanie trzeba płacić. Dostępne są trzy plany:

  • 1 miesiąc - 12,50 USD
  • 2 x 6 miesięcy - 57,00 USD za 6 miesięcy, czyli 114 USD za 12 miesięcy
  • 12 miesięcy - 87 dolarów

W stosunku do oferowanej jakości, ceny te są zdecydowanie zbyt duże. Opcje płacenia obejmują płatność za pomocą PayPal lub karty kredytowej. Nie ma możliwości przetestowania tej sieci VPN przed zakupem, ale każdy z planów przewiduje możliwość całkowitego zwrotu pieniędzy w okresie 30 dni od momentu zakupu.

Buffered VPN jest dostępny w wersjach na Mac, Windows, Linux, iPhone i Android, istnieje także wybór oprogramowania dla ruterów. Tu warto dodać, że instalacja na Androidzie i iPhone przebiega dość niekomfortowo. Należy pobrać klienta OpenVPN z Play Store, następnie pobrać plik konfiguracyjny ze strony Biffered VPN, a następnie skopiować na smartfona lub tablet przy użyciu USB. Podobnie trzeba namęczyć się w przypadku iPhone. Zaletą w obu przypadkach jest to, że podczas połączenia regulowana jest szybkość połączenia, dzięki czemu zużywa się optymalnie dostępny transfer.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: