CP900EPFCLCD

Zalety:

  • niewielkie rozmiary
  • jakość wykonania
  • niski pobór prądu

Wady:

  • przeciętna pojemność akumulatora

CyberPower CP900EPFCLCD to zasilacz line-linteractive wytwarzający napięcie sinusoidalne podczas podtrzymania z baterii. Pozwala chronić nie tylko komputery, ale także bardziej wymagające urządzenia, jak np. piece centralnego ogrzewania, silniki do bram garażowych. Zasilacz zabezpiecza do mocy pozornej 900 VA i czynnej 540 W, co pozwala na bezproblemowe podłączenie profesjonalnego komputera stacjonarnego z monitorem i dodatkowych urządzeń, jak np. serwer NAS.

Wyposażony jest w pojedynczą baterię o pojemności 8,5 Ah, którą można w pełni naładować w ciągu 8 godzin. Według producenta wystarcza ona na 7 minut pracy przy obciążeniu 50 procent. W naszym teście z naładowanym akumulatorem przy średnim obciążeniu 250 W zasilacz pozwalał na pracę komputera przez prawie 10 minut. Po 3-godzinnym ładowaniu akumulatory wystarczyły na ponad 5 minut pracy komputera. Ważną cechą tego modelu jest też niski pobór prądu przeznaczonego na własne potrzeby (9 W) – pod tym względem to najlepsza konstrukcja w teście.

Obudowa, wykonana z czarnego plastyku, wyróżnia się bardzo małymi rozmiarami (27,5 × 10 × 23,5 cm). Przystosowana jest do pracy w pionie i nie zajmuje dużo miejsca. Wyposażona jest w wyświetlacz, na którym można odczytać dokładne informacje o stopniu obciążenia, parametrach pracy, czy informację, ile czasu pozostało do wyczerpania baterii. Przydatny jest też dodatkowy przycisk do wyciszania sygnału akustycznego. Z tyłu obudowy jest sześć gniazdek z pełną ochroną i dodatkowe gniazda do ochrony sieci LAN. Jest też gniazdo USB do komunikacji z komputerem. Producent dołącza do zasilacza oprogramowanie sterujące (PowerPanel Personal Edition), za pomocą którego można monitorować poziom naładowania baterii, aktualne obciążenie, poziom napięcia i zarządzać jego pracą. Umożliwia ono również automatycznie zamknięcie komputera, gdy poziom naładowania akumulatora spadnie do minimum. Zasilacz ma trzy gniazda formatu PN-E-93201 z pełnym zabezpieczeniem bateryjnym i trzy z ochroną przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Wszystkie gniazda umieszczone są z tyłu obudowy i są wyraźnie oznaczone. Podłączone do nich urządzenia chronione są też przed wyładowaniami atmosferycznymi.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier