Cabletech URZ0083

Cabletech URZ0083 to jeden z ładniejszych tunerów typu Set-top-box, wyposażony jest w tuner DVB-T MPEG 4 i komplet kodeków audio potrzebnych do odbioru w Polsce cyfrowej telewizji naziemnej.

Obudowa

Cabletech URZ0083 to klasyczny tuner typu Set-top-box, czyli niewielka skrzynka (190x140x43 mm), którą kładziemy obok telewizora. Szkielet tunera i obudowa wykonane są z blach, jedynie panel przedni jest plastykowy. Całość tworzy zwartą i sztywną konstrukcje o nowoczesnej stylistyce.

Wyposażenie

Cabletech URZ0083 pod względem wyposażenia w dodatkowe gniazda i interfejsy nie odbiega od standardy i dobrze. Do dyspozycji mamy gniazdo HDMI, SCART, gniazda do przesyłania cyfrowego i analogowego dźwięku i wbudowany zasilacz. Tuner oczywiście wyposażony jest też w wejście i wyjście antenowe oraz gniazdo USB, które jako jedyne umieszczone jest z przodu obudowy.

Pilot zasilany dwoma bateriami AAA to klasyczna konstrukcja, o średniej wielkości z średniej wielkości przyciskami. Korzysta się z niego całkiem wygodnie, szkoda tylko, że napisy na przyciskach nie są białe bo byłyby wyraźniejsze.

Możliwości

Cabletech URZ0083 ma całkowicie spolszczony interfejs programowy, niestety jest on trochę toporny co szczególnie jest widoczne gdy korzystamy z dobrej jakości telewizora Full HD. Nic nie można mu zarzucić za to jeżeli chodzi o funkcjonalność, bo posiada on wszystkie niezbędne opcje i funkcje, które ułożone są w logiczny sposób. Do dyspozycji mamy elektroniczny program na 7 dni, funkcję nagrywania (po podłączeniu zewnętrznego dysku USB), opcję blokady rodzicielskiej.

Cabletech URZ0083 umożliwia również odtwarzanie popularnych formatów wideo i audio oraz polskich napisów. Obsługuje miedzy innymi DivX-y, pliki MKV, AVI czy MOV. Napisy polskie mogą być zapisane w formacie TXT, a jeżeli mamy problem z nich poprawnym wyświetleniem to radzimy zaktualizować oprogramowanie. Wystarczy w tym celu ściągnąć z Internetu plik z nowym softem, nagrać go na kluczyk USB i w menu odtwarzacza wybrać opcję aktualizacji.

Wniosek

Cabletech URZ0083 to klasyczny tuner STB, ale zamknięty w stylowej obudowie. Jest przy tym dobrze wyposażony bo ma wszystkie potrzebne gniazda i umożliwia nie tylko oglądanie naziemnej cyfrowej telewizji, ale również odtwarzanie różnego rodzajów plików multimedialnych. Szkoda tylko, że jego interfejs programowy jest nieco toporny, ale na szczęście nie traci na funkcjonalności.

Zobacz nasz ranking tunerów DVB-T


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: