Cabletech URZ0185

Cabletech URZ0185 to niewielki tuner telewizyjny, który podłączamy do gniazda USB. Dzięki temu że wyposażony jest w dekoder DVB-T to pozwala na oglądanie cyfrowej telewizji naziemnej.

Wyposażenie

Cabletech URZ0185 jest wielkości większej zapalniczki i bez problemów zmieści się w kieszeni spodni. Plastykowa obudowa wyposażona jest tylko w gniazdo antenowe i wtyczkę USB. Tuner zasilany jest bezpośrednio z gniazda USB i nie wymaga dodatkowego zasilacza. Do urządzenia dołączany jest pilot i prosta antena z przyssawką.

Możliwości

Cabletech URZ0185 podłączamy do gniazda USB 2.0 lub nowszego. W nowych systemach rozpoznawany jest automatycznie jednak aby móc wykorzystać jego pełen potencjał to warto zainstalować dołączone oprogramowanie. Oprócz sterownika do dyspozycji mamy kombajn multimedialny ArcSoft TotalMedia 3.5. Pozwala on nie tylko na oglądanie darmowej telewizji ale również przeglądania zdjęć, muzyki czy filmów wideo.

Cabletech URZ0185

Cabletech URZ0185

Cabletech URZ0185 wyposażony jest w podwójny tuner DVB-T, dlatego umożliwia w jednym czasie nagrywanie programu i oglądanie innego z alternatywnego multipleksu. . To wygodna funkcja, której nie znajdziemy w większości tunerów set-top-box, które są przy tym dużo większe.

Cabletech URZ0185

Cabletech URZ0185

Oprócz dwóch tunerów telewizyjnych do dyspozycji mamy też elektroniczny przewodnik po programach (EPG), możliwość tworzenia listy ulubionych kanałów czy podglądu krótkich informacji o oglądanych programach.

Dołączany pilot to prosta konstrukcja o średniej wielkości z dużymi i wygodnymi przyciskami.

Wnioski

Cabletech URZ0185 używaliśmy z dedykowanym oprogramowaniem ArcSoft TotalMedia 3.5, które jest proste w obsłudze i ma spolszczony interfejs. Niestety, pracując z tego typu tunerami musimy uzbroić się w dużą dozę cierpliwości, bo zasięg dołączanej anteny jest kiepski. Jeżeli w pobliży nas nie ma nadajnika DVB-T to raczej nie odbierzemy żadnego programu telewizyjnego. Pomaga podłączenie do tunera dobrej jakości zewnętrznej anteny. Tyle, że wówczas z tunera przenośnego robi się stacjonarny.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: