Cabletech URZ0187

Cabletech URZ0187 to niewielki tuner DVB-T wykorzystujący chipset Ali M3601E. Jest dobrze wyposażony i ma przystępną cenę. Zajmuje też niewiele miejsca i wyposażony jest we wszystkie wymagane kodeki audio i wideo do odtwarzania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.

Obudowa

Cabletech URZ0187 to niewielki tuner set-top-box (170x90x36 mm), który zajmuje niewiele miejsca obok telewizora. Wyposażony jest w sztywną obudowę wykonaną ze stalowej blachy pomalowanej na czarno. Jedynie przód urządzenia wykonany jest z plastyku. Znajdziemy na nim włącznik zasilania, diodę LED sygnalizującą pracę urządzenia oraz czujnik podczerwieni do pilota.

 Cabletech URZ0187

Cabletech URZ0187

Brak wyświetlacza to według nas poważna wada, ale ostatnio coraz częściej pokazują się tunery pozbawione wyświetlacza.

Gniazda

Cabletech URZ0187 wyposażony jest zarówno w gniazdo HDMI (do nowoczesnych telewizorów LCD) jak i popularne niegdyś SCART (do podłączenia starszej generacji telewizorów) i wyjście i wejście antenowe. Dodatkowych gniazd audio cyfrowych czy analogowych nie ma. Producent wyszedł z założenia że większość użytkowników ich i tak nie wykorzystuje, bo podłącza tuner za pomocą interfejsu HDMI, który pozwala na przesyłanie obrazu i dźwięku. Z przodu obudowy wyprowadzono gniazdo USB do podłączania zewnętrznych nośników. To wygodnie rozwiązanie bo nie musimy sięgać do tyłu obudowy gdy chcemy szybko podłączyć dysk czy pamięć USB.

 Cabletech URZ0187

Cabletech URZ0187

Możliwości

Cabletech URZ0187 wyposażony jest w pojedynczy tuner DVB-T, który obsługuje wymagane kodeki wideo (MPEG-4) i audio (DolbyDigital, DolbyDigital Plus) do oglądania w Polsce cyfrowej telewizji naziemnej. Potrafi też odtwarzać filmy (AVI, DIVIX, XVID, MKV, MP4, TS, M2TS, VOB, MOV), muzykę (AAC/AC3/PCM/E-AC3) nagraną na dyskach zewnętrznych. Napisy polskie mogą być zapisane w formacie TXT, a jeżeli mamy problem z nich poprawnym wyświetleniem to radzimy zaktualizować oprogramowanie. Wystarczy w tym celu ściągnąć z Internetu plik z nowym softem, nagrać go na kluczyk USB i w menu odtwarzacza wybrać opcję aktualizacji.

 Cabletech URZ0187

Cabletech URZ0187

Interfejs programowy jest toporny ale funkcjonalny. Wyposażono go we wszystkie potrzebne opcje, rażą jednak nieco kanciaste czcionki i wygląd menu urządzenia przypominający telegazetę a nie nowoczesny interfejs do telewizorów FullHD

Wnioski

Cabletech URZ0187 to tuner jakich wiele, szkoda tylko że producent nie zadbał o interfejs programowy urządzenia, który choć jest funkcjonalny to wygląda kiepsko - szczególnie na dużych telewizorach o wysokiej rozdzielczości.

Zobacz inne tunery DVB-T (MPEG-4)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: