Canon EOS 80D

W skrócie:

Canon EOS 80D to aparat mający wiele zalet - warto pomyśleć o jego zakupie!

Zalety:

  • Świetna jakość zdjęć
  • Filmowanie w Full HD
  • Wydajna bateria
  • Łatwa obsługa menu

Wady:

  • Przy szybko poruszających się obiektach czasem wychodzą nieostre zdjęcia
  • Małe możliwości personalizacji

Canon EOS 80D to aparat, którego działaniu nie można wiele zarzucić. Co sprawia, że zasługuje na wysoką ocenę?

Canon EOS 80D to aparat fotograficzny lustrzanka wyposażona w matrycę APS-C o rozdzielczości 24.2 Mpix, bardzo czuły AF z 45 punktami krzyżowymi oraz szeroki zakres czułości ISO od 100-16000. Może się pochwalić wyjątkowo szerokim zakresem tonalnym zdjęć - 7560-pikselowy czujnik pomiarowy RGB+IR zapewnia precyzyjną ekspozycję - a także dobrym trybem filmowym, co nie jest częste w lustrzankach. Maksymalna rozdzielczość zdjęć to 6000 x 4000 pikseli, a klipy nagrywane są w Full HD 60 kl./s. EOS 80D posiada intuicyjne, łatwo dostępne elementy sterujące, a gumowane uchwyty zapewniają stabilność trzymania aparatu. menu jest bardzo przejrzyste i proste, zabrakło jednak większych możliwości personalizacji ustawień.

Ten aparat fotograficzny Canon został wyposażony w system AF z 45 punktami krzyżowymi, gwarantując niezwykłą precyzję w wielu różnych warunkach oświetleniowych i przy użyciu odmiennych obiektywów. System AF działa nawet przy użyciu z obiektywami o jasności f:/8.0. Technologia Dual Pixel CMOS AF zapewnia wydajny system autofokusa, umożliwiający śledzenie poruszających się obiektów, nie jest on jednak perfekcyjny i zdarza się, że kilka zdjęć z rzędu wyjdzie nieostrych. Dostępne są też tryby nagrywania filmu poklatkowego, HDR i filtrów twórczych, co pozwala na uzyskanie ciekawych efektów.

Canon EOS 80D wyposażono w wizjer z pokryciem wynoszącym 100% oraz odchylany ekran TFT Clear View II o przekątnej 3" (około 1,04 mln punktów). Ma siedmiopoziomową regulację jasności, a antyrefleksyjna struktura zapobiega jego zabrudzeniom. Aparat fotograficzny EOS 80D wyposażono w moduły NFC oraz Wi-fi. Umożliwia to szybkie przesyłanie zdjęć na smartfony i komputery, a także pomiędzy aparatami producenta. Urządzenia posiada akumulator litowo-jonowy LP-E6N, który na jednym ładowaniu pozwoli wykonać nawet do 1000 wysokiej jakości zdjęć.

Podsumowując: Canon EOS 80D to bardzo ergonomiczny aparat fotograficzny z dobrze działającym AF i robiący zdjęcia dobrej jakości. Idealnie nadaje się na pierwszy aparat dla kogoś, kto chce zajmować się profesjonalnie fotografią.