Canon G9 X Mark II

W skrócie:

Canon G9 X Mark II to dobry aparat do zastosowań amatorskich.

Zalety:

  • Mocna matryca i procesor
  • Automatyczny filtr ND
  • Moduł Wi-fi
  • Cena

Wady:

  • Średnie zdjęcia po zmroku
  • Tryb filmowy bez rewelacji

Canon G9 X Mark II wyposażony został w mocną matrycę oraz kilka ciekawych rozwiązań. Przeczytaj i dowiedz się, jakich!

Canon G9 X Mark II to kompaktowy aparat fotograficzny oferujący posiadaczowi wiele różnorakich funkcji. Wyposażono go w 1-calową matrycę CMOS 20,1 Mpix, która współpracuje z procesorem obrazu DIGIC 7. Umożliwia to nie tylko robienie doskonałych zdjęć, ale również filmowanie w jakości Full HD przy 25 kl./s. Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi LCD-TFT o przekątnej 3,2-cale (1,040 mln punktów rozdzielczości) możemy podejrzeć efekty nagrywania lub pstrykania. Ponieważ cechuje go wysoki poziom jasności, widać wszystko wyraźnie nawet w pełnym słońcu. Ten aparat fotograficzny Canon został wyposażony w obiektyw f/2.0-4.9, dysponujący 3-krotnym zoomem. Producent zachwala też praktyczną funkcję zdjęć seryjnych - w ciągu sekundy aparat może wykonać ich aż osiem, co sprawdza się w praktyce. Zarówno w przypadku pojedynczych zdjęć, jak i seryjnych, aparat najlepiej sprawdza się w świetle - po zmroku ich jakość jest średnia.

Canon G9 X Mark II wykorzystuje do robienia zdjęć automatyczny filtr ND, zastosowany został także tryb Dual sensing stabilisation (zapewnia wydłużenie ekspozycji nawet o 3,5 EV). Co ciekawe, aparat można obsługiwać zarówno dotykowo, jak i za pomocą pierścienia wokół migawki, który umieszczony został na obiektywie. Do tego drugiego rozwiązania trzeba się przyzwyczaić. W obydwu przypadkach zdarza się jednak, że przy przeglądaniu zdjęć ten aparat kompaktowy potrafi lekko się zacinać.

G9 X Mark II wyposażono w akumulator o pojemności 1250 mAh. Powinien wystarczyć na zrobienie ok. 250 zdjęć. Fotografie i filmy można przerzucić bezprzewodowo za pomocą modułów Bluetooth, WiFi. Posiada także funkcję Dynamic NFC, która pozwala na szybkie przesyłanie zdjęć i filmów do urządzeń mobilnych oraz łatwe udostępnianie i bezpieczne przechowywanie multimediów na stacji Canon Connect Station CS100.

Podsumowując: dobry aparat dla amatorów, którzy wykonują zdjęcia od czasu do czasu, np. na wycieczkach. Jego największe zalety to dobra jakość zdjęć oraz przystępna cena.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier