Canon G9 X Mark II

W skrócie:

Canon G9 X Mark II to dobry aparat do zastosowań amatorskich.

Zalety:

  • Mocna matryca i procesor
  • Automatyczny filtr ND
  • Moduł Wi-fi
  • Cena

Wady:

  • Średnie zdjęcia po zmroku
  • Tryb filmowy bez rewelacji
Ranking: Ranking aparatów fotograficznych 2021: kompaktowe, bezlusterkowe oraz aparaty cyfrowe

Canon G9 X Mark II wyposażony został w mocną matrycę oraz kilka ciekawych rozwiązań. Przeczytaj i dowiedz się jakich!

Canon G9 X Mark II to kompaktowy aparat fotograficzny oferujący posiadaczowi wiele różnorakich funkcji. Wyposażono go w 1-calową matrycę CMOS 20,1 Mpix, która współpracuje z procesorem obrazu DIGIC 7. Umożliwia to nie tylko robienie doskonałych zdjęć, ale również filmowanie w jakości Full HD przy 25 kl./s. Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi LCD-TFT o przekątnej 3,2-cale (1,040 mln punktów rozdzielczości) możemy podejrzeć efekty nagrywania lub fotografowania. Ponieważ cechuje go wysoki poziom jasności, widać wszystko wyraźnie nawet w pełnym słońcu. Ten aparat fotograficzny Canon został wyposażony w obiektyw f/2.0-4.9, dysponujący 3-krotnym zoomem. Producent zachwala też praktyczną funkcję zdjęć seryjnych - w ciągu sekundy aparat może wykonać ich aż osiem, co sprawdza się w praktyce. Zarówno w przypadku pojedynczych zdjęć, jak i seryjnych, aparat najlepiej sprawdza się w świetle - po zmroku ich jakość jest średnia.

Canon G9 X Mark II wykorzystuje do robienia zdjęć automatyczny filtr ND, zastosowany został także tryb Dual sensing stabilisation (zapewnia wydłużenie ekspozycji nawet o 3,5 EV). Co ciekawe, aparat można obsługiwać zarówno dotykowo, jak i za pomocą pierścienia wokół migawki, który umieszczony został na obiektywie. Do tego drugiego rozwiązania trzeba się przyzwyczaić. W obydwu przypadkach zdarza się jednak, że przy przeglądaniu zdjęć ten aparat kompaktowy potrafi lekko się zacinać.

G9 X Mark II wyposażono w akumulator o pojemności 1250 mAh. Powinien wystarczyć na zrobienie ok. 250 zdjęć. Fotografie i filmy można przerzucić bezprzewodowo za pomocą modułów Bluetooth, WiFi. Posiada także funkcję Dynamic NFC, która pozwala na szybkie przesyłanie zdjęć i filmów do urządzeń mobilnych oraz łatwe udostępnianie i bezpieczne przechowywanie multimediów na stacji Canon Connect Station CS100.

Podsumowując: dobry aparat dla amatorów, którzy wykonują zdjęcia od czasu do czasu, np. na wycieczkach. Jego największe zalety to dobra jakość zdjęć oraz przystępna cena.