Canon HG10

Jedna z najmniejszych na rynku kamer AVCHD rejestrujących filmy na twardym dysku o pojemności 40 GB. Canon HG10 może zapisywać obraz w trybie 25p – czyli metodą progresywną: 25 pełnych klatek.

Jedna z najmniejszych na rynku kamer AVCHD rejestrujących filmy na twardym dysku o pojemności 40 GB. Canon HG10 może zapisywać obraz w trybie 25p – czyli metodą progresywną: 25 pełnych klatek. Pod względem budowy jest to typowej wielkości kamera kompaktowa. Pod kciukiem operatora znajduje się włącznik, pod którym zlokalizowano mały przełącznik zmiany trybów pracy (kamera/aparat). Na górze zlokalizowano raczej niewygodne w obsłudze przyciski zoomowania – znacznie lepsza w tej roli jest naszym zdaniem dźwigienka. Na odchylanym panelu LCD znajdziesz "talerzyk nawigacyjny" oraz przyciski trybu odtwarzania.

Kamera została wyposażona w stabilizator obrazu Super Range Optical Image Stabilizer (OIS). Według producenta ten nowy rodzaj stabilizatora jest w stanie wykrywać i korygować nie tylko wibracje średnio i wysokoczęstotliwościowe (jak czyni to większość tego typu urządzeń) ale także występujące w paśmie częstotliwości niskich. Super Range OIS ma wykrywać więc także wszelkie powolne ruchy, na przykład powodowane przez oddychanie operatora.

Canon informuje też o zastosowaniu w tym modelu nowego w tej klasie urządzeń dwustopniowego autofokusu. Bardzo szybko wykonuje on wstępną ocenę odległości obiektu używając zewnętrznego czujnika o wysokiej czułości. Dopiero później system AF doprecyzowuje wstępny pomiar.