Canon LV-8225

Canon LV-8225 to typowy przedstawiciel projektorów biznesowych. Ma na wysokim poziomie te parametry, które odgrywają szczególna rolę w trakcie prezentacji, na niższym choć nie niskim te, które przydałyby się mniej wymagającemu użytkownikowi kina domowego.

Przyzwoicie w Canonie LV-8225 wypada równomierność rozświetlenia. Prawie 90% jest niezłym wynikiem. Słabo zaś wyświetlana jest czerń. Świadczą o tym pomiary oraz wrażenia subiektywne. Brak głębi czerni w połączeniu z niskim kontrastem powodują, że obraz sprawia wrażenie wyblakłego. Te same zarzuty dotyczą kolorów. Mimo że są naturalne to widz ma wrażenia jakby obserwował ekran przez zamazaną szybę. Poziom zjawiska nie jest duży ale psuje przyjemność oglądania filmów. Podczas oglądania widać także szumy. Dobra jest za to ostrość i szczegółowość.

Możliwości regulacyjneCanon wyróżnia się spośród innych modeli projektów między innymi tym, że pozwala wybrać jeden z trzech, a nie dwóch trybów pracy lampy. Można ją przełączyć nie tylko w stan oszczędny ale w razie potrzeby podbić jasność. Zużycie energii nie jest przy tym specjalnie wysokie. Regulacja powiększenia, ostrości czy położenia obiektywy są standardowe dla tej klasy urządzeń. Różnica polega na tym, że LV-8225 w gniazdo LAN, co pozwala modyfikować jego ustawienia za pomocą sieci lokalnej. Korzystając z tego połączenia można także wyświetlać na nim różne materiały.

Obudowa i podłączenia

Canon LV-8225 wyposażony został w bardzo solidną, elegancką i dyskretną obudowę. Dobrana kolorystyka nie odwraca uwagi od prowadzonej prezentacji. Wprawdzie w warunkach domowych częściej stosuje się biały lub czarny kolor ale i tu Canon znajdzie swoje miejsce. Bardzo niskiej jakości jest za to osłona obiektywu. Należałoby raczej powiedzieć, że jej brak. Mocowanie jest niepewne, konstrukcja delikatna. Osłona nie chroni nawet przed kurzem. Precyzyjnie działają za to wszystkie regulacje. Nie ma najmniejszego problemu z dobraniem powiększenie i wyregulowaniem ostrości. Robi się to oczywiście za pomocą pierścieni mocowanych w osi obiektywu. Kłopotliwe jest wypoziomowanie projektora. Pojedyncza podstawka od frontu nie daje wystarczającej możliwości pochylenia na boki.

Zobacz również:

  • Kup sprzęt od Canon, a otrzymasz nawet 1500 zł. Świąteczny cashback!

Dobrze sprawuje się pilot dołączony do projektora. Rozmieszczenie przycisków jest przemyślane a wielkość optymalna dla prowadzącego pokaz. Nieco większe mogłyby być jedynie przyciski. Przydałby się również jakiś rodzaj wskaźnika ekranowego. Zmierzona głośność także jest większa niż deklarowana przez producenta. Poza tym mechanizm chłodzenia jest mało wydajny. Po wyłączeniu zasilania potrzeba prawie półtorej minuty by można było odłączyć kabel sieciowy.

Canon LV-8225

Pobór mocy w watach, w trybie najwyższej jasności