Canon LV-WX300 - spore możliwości w odniesieniu do ceny

Canon LV-WX300nie należy do najnowszych konstrukcji. To jednakcałkiem zgrabny model projektora biznesowego oferowany za naprawdę niewielkie pieniądze. Spore możliwości w odniesieniu do ceny, jaką trzeba za niego zapłacić pozwoliły mu wygrać test w kategorii opłacalności.

W skrócie:

Spore możliwości w odniesieniu do ceny. Canon pracuje bardzo cicho.

Zalety:

  • krótki czas wyłączania
  • cicha praca

Wady:

  • niewielki zakres odległości instalacji
  • geometria

Tak, jak w większości projektorów biurowo-edukacyjnych obudowa jest zwarta i solidna. Niewielka masa i nieduże rozmiary pozwalają łatwo przenosić Canona z miejsca na miejsce. Nie powinno być także kłopotów z podłączeniem. W zestawie gniazd brakuje jedynie pełnoprawnego interfejsu USB. Jest tu port HDMI, dwa wejścia komputerowe i interfejs LAN z możliwością sterowania za pośrednictwem sieci lokalnej.

Canon LV-WX300 - spore możliwości w odniesieniu do ceny

Canon LV-WX300

Canon pracuje bardzo cicho. To jeden z mniej uciążliwych dla ucha uczestników tego testu. Błyskawicznie również wyłącza się. Reprodukowany przez rzutnik obraz jest ostry. Ładny jest również kolor czarny choć obraz jest nieco za ciemny. Trudno go wyregulować i nie widać detali w ciemnych partiach scen. Minus stanowi geometria oraz szczegółowość i czystość obrazu. Niewielki jest także dopuszczalny zakres odległości od ekranu. Symboliczny jest także pilot – mało wygodny użyciu ale za to łatwy w transporcie.

Zobacz również:

  • Pierwszy na świecie inteligentny projektor z Windows 11 - oto BenQ EH620

LV-WX300 to najlepiej fabrycznie skalibrowany projektor w teście. Gamma jest tu praktycznie idealna, przebieg luminancji wręcz wzorcowy, a temperatura barwowa utrzymuje się na poziomie 6500K w całym zakresie. Poziomy RGB są równie dobre. Jedynie odwzorowanie kolorów odbiega znacząco od trójkąta CIE.

Ocena końcowa 4,9

Możliwości 5,0

Testy 4,7

Jakość 5,5

Opłacalność 8,8

www.canon.pl

1 760,00 zł