Canon MF3010

Canon MF3010 drukuje, skanuje i kopiuje. Drukarka ma rozdzielczość 400x600 dpi podajnik mieści 150 kartek, a odbiornik tylko sto. Skaner CIS dysponuje rozdzielczością do 600 dpi. Z komputerem łączy się przez USB. Nie ma procesora rastrujacego, przygotowaniem strony zajmuje się komputer.

Budowa

Canon MF3010 jest bardzo prostym i tanim kombajnem trzyfunkcyjnym. Obudowa ma modny kształt prostopadłościenny z obsługą tylko od frontowej ścianki. Wyróżnia go nietypowa rozdzielczość 400x600 dpi, która raczej przypomina stosowane w faksach a nie w drukarkach. Podajnik mieści 150 kartek, a odbiornik tylko sto. Skaner jest zbudowany w technologii CIS i dysponuje rozdzielczością do 600 dpi. Kopiarka ma tą samą szybkość co druk. Urządzenie nie ma faksu. Z komputerem łączy się przez USB, samodzielnie nie może współpracować z siecią.

Możliwości

Canon MF3010 nominalnie drukuje 18 stron na minutę po ośmiosekundowym oczekiwaniu na pierwszą. W torze druku nie ma procesora rastrujacego, przygotowaniem strony zajmuje się komputer. Sterownik drukarki jest bardzo prosty w przeciwieństwie do rozbudowanego TWAIN-a skanera. Do rozpoznawania tekstu producent dodaje program Presto! PageManager.

Zobacz również:

  • Zwariowałem?! Wycinam nową obudowę. Laserem. W swoim salonie  
Canon MF3010

sterownik drukarki

Canon MF3010

sterownik skanera

Wyniki testów

Jakość druku nie zachwyca, ale też i nie spada poniżej przyzwoitego poziomu. Zarówno czcionki jak i jednorodność większych powierzchni nie imponują. Podobnie ja grafika biznesowa. Brak rozdzielczości zaznaczył się w testach cieni, gdzie nie było czym symulować drobnych przejść tonalnych.

Canon MF3010

szybkość druku

Canon MF3010

jakość druku

Skaner wypadł słabo. Jest wolny, zwłaszcza przy wyższych rozdzielczościach, i mało dynamiczny. Sytuacji nie ratuje program do rozpoznawania tekstu, który co prawda wypadł lepiej niż jego poprzednik, ale nie rozróżnia wielkości, grubości ani szarości liter. Ma też problemy z polskimi literami.

Canon MF3010

szybkość skanowania

Canon MF3010

jakość skanowania

Wspólna wymiana bębna i tonera ułatwia eksploatację, ale pogarsza ekonomię. Dodatkowo pojemnik ma ładunek toneru tylko na 1600 stron. Z tych powodów koszt druku strony wynosi prawie 14 groszy.