Canon MF4410

Zalety:

  • Elegancka sylwetka
  • niezły druk
  • dobry skaner
  • niska cena

Wady:

  • słaby OCR
  • spore koszty druku

Canon MF4410 drukuje, skanuje i kopiuje. Drukarka ma rozdzielczość 600 dpi, podobnie jak skaner. Przygotowaniem strony do wydruku zajmuje się komputer. Jedynym portem urządzenia jest USB.

Budowa

Canon MF4410 prezentuje się nieźle i jest zbudowana zgodnie z najnowszymi tendencjami każącymi obsługiwać urządzenie tylko od jednej, frontowej strony. To obowiązuje drukarkę, nawet w wypadku zacięcia się papieru. Poza drukowaniem mamy funkcje skanowania i kopiowania. Drukarka ma rozdzielczość 600 dpi, przygotowaniem strony do wydruku zajmuje się podłączony komputer. Podajnik w kształcie tacki mieści 150 stron, drugi tylko jedną. W odbiorniku zmieści się 100 kartek. Bęben drukarki jest wymieniany razem z tonerem. Skaner CIS dysponuje także rozdzielczością 600 dpi. Jedynym portem urządzenia jest USB.

Możliwości

Nominalnie wydruk pierwszej strony jest gotowy po sześciu sekundach, następne wychodzą w tempie 23 na minutę. Sterownik drukarki nie jest wyszukany w przeciwieństwie do TWAIN-a skanera, który ma kolosalną liczbę retuszy i funkcji. Do rozpoznawania tekstu producent dodaje oprogramowanie Presto! PageManager.

Canon MF4410

sterownik drukarki

Canon MF4410

sterownik skanera

Wyniki testów

Jakość druku jest przeciętna. Zarówno czcionki jak i jednorodność większych powierzchni wygląda poprawnie. W wydrukach oryginałów wyższej rozdzielczości widać wspomaganie przez system modulacji siły lasera. To nieco poprawia wygląd cieni i drobnych elementów. Lepiej na tle konkurencji wypada szybkość.

Canon MF4410

szybkość druku

Canon MF4410

jakość druku

Kolorowy skaner jest dynamiczny, ale niezbyt szybki. Nadaje się dobrze nawet do skanowania zdjęć. Słaby jest program do rozpoznawania tekstu, nie rozróżnia wielkości, grubości ani szarości liter. Ma też problemy z polskimi czcionkami.

Canon MF4410

szybkość skanowania

Canon MF4410

jakość skanowania

Wspólna wymiana bębna i tonera ułatwia eksploatację, ale pogarsza ekonomię. Dodatkowo pojemnik mieści zapas toneru tylko na 2100 stron. Z tych powodów druk strony kosztuje ponad 11 groszy.