Canon PIXMA MX 350

Zalety:

  • Dobra jakość druku monochromatycznego
  • Niska cena
  • Tani druk w kolorze

Wady:

  • Wolne tempo druku
  • Słaby OCR
  • Przeciętna jakość skanów

MX 350 jest najlepszym z serii czterech tanich kombajnów przeznaczonych do biura i małych firm domowych. O takiej specyfice decyduje obecność faksu oraz automatycznego podajnika kartek do skanera. Z komputerem kombajn łączy się przez USB albo Wi-Fi lub Ethernet. Kombajn ma także wyposażenie do druku fotografii. Wejście PictBridge oraz gniazdko na karty pamięci. Pracę bez komputera bardzo ułatwia spory, sześciocentymetrowy wyświetlacz graficzny.

MX 350 jest najlepszym z serii czterech tanich kombajnów przeznaczonych do biura i małych firm domowych. O takiej specyfice decyduje obecność faksu, w tym wypadki z książką telefoniczną na 20 numerów oraz automatycznego podajnika kartek do skanera mieszczącego 30 arkuszy.

Z komputerem kombajn łączy się przez USB albo przez jeden z dwóch rodzajów sieci: Wi-Fi lub tradycyjny Ethernet. Kombajn ma także wyposażenie do druku fotografii. Wejście PictBridge do sterowania drukiem z aparatu cyfrowego oraz gniazdko na karty pamięci. Pracę bez komputera bardzo ułatwia spory, sześciocentymetrowy wyświetlacz graficzny.

System druku składa się z dwóch naboi: jeden z tuszem czarnym, drugi z trzema kolorami. Są zintegrowane z głowicami drukującymi, takimi jakie pamiętamy z Lexmarków i starszych modeli HP. Taki system druku nie może być tani w eksploatacji, ale w tym wypadku jesteśmy po dużej przecenie naboju kolorowego dzięki czemu koszt strony kolorowej spadł do poziomu monochromatycznej. 15 groszy za stronę mono nie jest rarytasem, ale kolorową w tej cenie należy zaliczyć do okazji.

Czarny nabój ma 320 dysz a kolorowy trzy sekcje po 192. Takim arsenałem nie można szybko drukować. Jeśli tematem jest tekst i prosta grafika strona mono jest gotowa średnio po 10 sekundach. Trzy razy dłużej trwa oczekiwanie na kolorową. Kiedy wypełnienie zbliża się do 100%, jak w wypadku fotografii, tempo druku maleje następne siedem razy. Na zdjęcie formatu A4 trzeba poczekać aż cztery minuty. Dodatkowo tempo druku wielostronicowego zależy od ustawienia czasu oczekiwania na wyschnięcie. Można go skrócić do zera, ustawiony fabrycznie przedłuża drukowanie o kilka sekund na stronę.

Jakość jest zdeterminowana przez niewielką rozdzielczość 1200x4800 dpi i dwupikolitrową kroplę. W druku monochromatycznym MX 350 nie ustępuje najlepszym. Kiedy doda się trochę koloru i używa dalej ustawienia standardowego jakość wyraźnie spada. Pomaga wybranie w sterowniku lepszego trybu, ale odbywa to się kosztem zwolnienia i tak niezbyt szybkiego druku. Jakość zdjęcia nie jest najlepsza, niewiele wyrasta ponad biurową przeciętną.

Skaner wyróżnia się dobrą szybkością, zwłaszcza przy mniejszych rozdzielczościach. Ale jakość skanów nie zachwyca. Kłopoty z odwzorowaniem ciemniejszych części zdjęcia wskazują na braki w dynamice. Za to jego sterownik mógłby służyć za wzorzec. Ma sporo funkcji retuszerskich, a wśród nich takie jak rozjaśnianie twarzy w cieniu. Fatalne jest oprogramowanie do rozpoznawania tekstu. Ignoruje formaty i kroje czcionek ograniczając się do samych znaków.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier