Canon PIXMA MX 870

Przez producenta MX870 jest klasyfikowany jako najlepsze urządzenie biurowe chociaż nie wszystkie jego składniki mają taki charakter. System druku został zapożyczony z urządzeń domowych, więc jest niezbyt przystosowany do specyfiki biurowej.

Przez producenta MX870 jest klasyfikowany jako najlepsze urządzenie biurowe chociaż nie wszystkie jego składniki mają taki charakter. System druku został zapożyczony z urządzeń domowych, więc jest niezbyt przystosowany do specyfiki biurowej. Jego arsenał składa się z pięciu atramentów, dysponuje kroplą wielkości jednego pikolitra i rozdzielczością 9600x2400 dpi. Stosunkowo niewiele (320) z ponad dwóch tysięcy dysz jest przeznaczonych do druku tekstowego, stąd tempo w tej specjalności nie jest konkurencyjne. W teście okazało się, że zwolnienie jest jeszcze większe, gdyż urządzenie przed opadnięciem kartki na odbiornik urządzało sobie dodatkową przerwę na wysychanie atramentu. Skracając suwakiem w sterowniku jej trwanie do minimum można zaoszczędzić na jednej stronie około trzech sekund z około dziesięciu (mono) lub dwudziestu (w kolorze).

Dodatkowy piąty atrament, którym jest rozpuszczalnikowa czerń, ma być używany do budowania szarości, poprawiania kontrastu i zastępowania równych udziałów pozostałej trójki CMY. Zmniejszenie kropli i powiększenie rozdzielczości pozwoliło na poprawę jakości druku. Najlepiej, blisko ideału, wyszła gradacja koloru, nawet najtrudniejsze dla innych odcienie niebieskiego. W superlatywach można mówić o jakości fotografii. Nieco gorzej udały się szczegóły, a najsłabiej, ale też ponad przeciętnie wyszła grafika biznesowa. Pigment pokrywał czarne powierzchnie jednolicie, ale litery były nieco poszarpane. Dlatego w reprezentacyjnej korespondencji należy wybrać tryb wyższy od normalnego.

Skaner bardziej pasuje do specyfiki biurowej. Został wyposażony w zmyślnie wkomponowany w bryłę urządzenia automatyczny podajnik kartek oraz dupleks. Ten rzadki dodatek do skanera razem z dupleksem w mechanizmie druku tworzą dwustronną kopiarkę. Skaner wyróżnia się szybkością, gorzej z jakością. Zdjęcie udało się przeciętnie, nie pomogła nowa, o wiele wygodniejsza aranżacja sterownika. Rozpoznawanie tekstu zakończyło się kompromitacją. W zestawie dostarczonym z urządzeniem jest OCR niewiadomego pochodzenia, produkujący tylko tekst bez formatowy do notatnika. Z komputerem kombajn łączy się przez USB, Wi-Fi lub sieć przewodową, a z cyfrówką przez PictBridge lub karty pamięci. Kombajn ma wbudowany faks z książką na sto numerów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: