Canon Pixma G1400

Canon Pixma G1400 zaskakuje nie tylko niskimi kosztami drukowania, ale też bardzo przystępną ceną. Kosztuje niecałe 500 zł a dzięki dużemu zbiornikowi na czarny tusz może wydrukować do 6000 stron przy 5% zaczernieniu. Czyli tyle co drukarki z laserowym mechanizmem drukującym.

Zalety:

  • Koszty eksploatacji
  • Przystępna cena
  • Jakość zdjęć

Wady:

  • Brak Wi-Fi

Canon G1400 to w rzeczywistości uboższa wersja modelu G3400, zmiany dotyczą jednak nie mechanizmu drukującego a dodatkowego wyposażenia. G1400 to po prostu drukarka, bez skanera i możliwości kopiowania które ma model G3400.

To że oba urządzenia mają identyczne modułu drukujące ostatecznie potwierdziły przeprowadzone przez nas testy szybkości i jakości drukowania. Wyniki były praktycznie identyczne. 10 stronicowy dokument mieszany PIXMAG1400 drukowała przez 245 sekund (G3400 – 244 sekund), 10 stronicowy dokument tekstowy w 100 sekund czyli tyle samo co model G3400. Również jakość wydruków jest identyczna.

Zobacz również:

  • Pojedynek drukarek: Epson EcoTank L3251 vs Canon Pixma G3470
  • Jaka lustrzanka na początek? Zebrałam modele do 4000 zł

Podobnie jest z konstrukcją samej obudowy. Zbiorniki na tusze kolorowe oddzielone są od czarnego i umieszczone z przodu urządzenia. Chcąc je napełnić trzeba podnieść górną pokrywę drukarki i wyciągnąć silikonowe korki. Canon Pixma G1400 pozbawiona jest za to modułu Wi-Fi i z komputerem łączy się tylko za pomocą przewodowego interfejsu USB.

Drukarka wykonana jest z bardzo dobrej jakości czarnego plastiku, na którym nie jest widoczny kurz, czy drobne mikrorysy. Na pochwałę zasługuje też prosta instalacja i obsługa urządzenia. Dołączany przez Canona sterownik jest w pełni spolszczony i ma rozbudowane możliwości, jak np. opcję cichego drukowania, czyszczenia nie tylko głowicy, ale też rolek przemieszczających papier, jest też opcja ustawienia czasu oczekiwania na wyschnięcie atramentu. Zarówno Canon Pixma G1400 jak i G3400 mają też funkcję automatycznego wyrównywania głowicy drukującej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: