Canon i-SENSYS MF729x

Canon po raz kolejny udowodnił, że potrafi produkować urządzenia drukujące, które są nie tylko użyteczne, ale też niedrogie w eksploatacji.

W skrócie:

Canon i-SENSYS MF729x to klasyczny kombajn dla małych i średnich przedsiębiorstw, ale w bardzo nowoczesnym wydaniu.

Zalety:

  • Prosta obsługa
  • Dodatkowe możliwości
  • Wi-Fi , NFC

Zamontowany z przodu obudowy, ekran dotykowy sprawia, że obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Skalowanie dokumentów, wybór jakości drukowania to żaden problem. Użytkownik ma też wygodny dostęp do zaawansowanych ustawień. Obok ekranu jest klawiatura numeryczna do obsługi faksu.

Na górze obudowy umieszczono podajnik dokumentów z opcją dwustronnego kopiowania (50 kartek). Szuflada na papier mieści 250 arkuszy. Można też dokupić dodatkowy pojemnik na 250 arkuszy. Wnętrze drukarki kryje laserowy mechanizm drukujący, który wg producenta pracuje z szybkością 20 str./min - niezależnie od tego czy drukuje w kolorze czy trybie monochromatycznym. Rzeczywista rozdzielczość drukowania nie odbiega od standardu i wynosi 600 x 600 dpi.

Zobacz również:

Opcje konwertowania dokumentów na formaty cyfrowe czy funkcja bezpiecznego drukowania to tylko niektóre z możliwości tego kombajnu, które mają istotny wpływ na zredukowanie wydruków papierowych. Kasety z tonerami kolorowymi mają wydajność 2900 str. przy 5% pokryciu. Wkład z czarnym tonerem wystarczy na wydrukowanie do 3400 str. przy 5% pokryciu. Canon sprzedaje też zestawy dwóch czarnych kaset, które bez problemu można kupić za ok 600 zł.

Na pochwałę zasługuje bogate wyposażenie urządzenia w interfejsy. Oprócz lokalnego interfejsu USB 2.0 do łączenia z komputerem, jest też karta sieciowa, bezprzewodowa karta Wi-Fi i moduł NFC. Darmowa aplikacja Canon PRINT Business (iOS / Android) umożliwiają podłączenie do drukarki urządzeń przenośnych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: