Canon i-SENSYS MF8360Cdn

Zalety:

  • dobra jakość i szybkość druku

Wady:

  • spore koszty druku
  • słaby OCR

Canon i-SENSYS MF8360Cdn jest kombajnem czterofunkcyjnym z dupleksami w ścieżkach druku i skanowania. Urządzenie drukuje 20 stron na minutę zarówno w czerni jak i w kolorze. Rozdzielczość fizyczna sięga 600 dpi, rozszerzona - 2400x600 dpi. 14 sekund czeka się na pierwszą stronę. Urządzenie obsługuje tylko specyficzny język Canona UFRII-LT, w którym główną pracę rastrującą wykonuje komputer. Skaner 600 dpi. Ma także funkcje typowe dla pracy sieci: skanuje do określonego katalogu na serwerze albo do e-maila w formie załącznika.

Budowa

Canon i-SENSYS MF8360Cdn jest średnim modelem z trzyproduktowej rodziny laserowych, kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych. Wszystkie mają dupleksy w ścieżkach druku i skanowania, model najtańszy, 8340Cdn nie ma faksu, a najlepszy, 8380Cdw, oprócz USB i sieci kablowej ma także interfejs bezprzewodowy. Poza wymienionymi interfejsami urządzenie ma także prostokątne gniazdko USB, do podłączenia pamięci która może służyć za magazyn skanów (TIFF, JPEG, PDF). Można też z tej pamięci drukować pliki w formacie JPEG i TIFF. Urządzenia drukują w tempie 20 stron na minutę zarówno w czerni jak i w kolorze.

sterownik drukarki

sterownik drukarki

Rozdzielczość fizyczna sięga 600 dpi, ale dzięki modulacji światła lasera drukuje tak jak 2400x600 dpi. 14 sekund czeka się na pierwszą stronę. Urządzenie obsługuje tylko specyficzny język Canona UFRII-LT, w którym główną pracę rastrującą wykonuje komputer. I jego moc głównie odpowiada za efektywne tempo drukowania.

sterownik skanera

sterownik skanera

Skaner ma predyspozycje biurowe, gdzie bardziej ceni się szybkość a mniej jakość. Dysponuje rozdzielczością 600 dpi. Ma także funkcje typowe dla pracy sieci: skanuje do określonego katalogu na serwerze albo do e-maila w formie załącznika.

Wyniki testów

Test jakości druku wypadły bardzo dobrze. Nie mieliśmy problemów z tekstem i prostą grafiką, ale mniejsze detale nie wychodziły już tak dobrze. Tradycyjnie stosowane przez Canona automatyczne wyostrzanie pomaga uwidocznić drobne detale, jeśli są niezbyt blisko siebie, ale przeszkadza to w cieniowaniu kolorów, które jest najsłabszą stroną funkcji drukowania. Tempo druku także zasługuje na pochwałę.

wyniki testów

wyniki testów

Gorsze noty uzyskał skaner. Znośną szybkością wykazywał się tylko w niższych rozdzielczościach. Wbrew obawom wynikającym ze specyfikacji nieźle wyszła jakość skanowania, wystarczająca nawet do łatwiejszych zdjęć. Program zo OCR-u z pakietu Presto! Page Manager wypadł zdecydowanie najsłabiej ze wszystkich.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier