Canyon CNR-FD4 (8 GB)

Zalety:

  • Dodatkowe oprogramowanie

Wady:

  • Niska wydajność

32 GB to w dalszym ciągu największa pojemność, jaką oferują przenośne dyski USB wykorzystujące pamięci FLASH. Co istotne z uwagi na ich coraz niższą cenę są idealnym zakupem dla osób szukających poręcznego i pojemnego nośnika. Testowany Kingston to pojemna i szybka pamięć, niestety oferowana bez dodatkowego oprogramowania.

Pamięć wyposażona jest w aluminiową obudowę, utrzymaną w kolorze czarno pomarańczowym. Producent nie dołącza do niej przedłużacza czy tez smyczy. Wyposażona jest za to w oprogramowanie, które pozwala na zabezpieczenie przechowywanych danych jak i formatowanie dysku.

Jej poważną wadą jest niska wydajność, bo to ona w głównej mierze decyduje o komforcie pracy. Producent nie specyfikuje prędkości maksymalnych z jaką działa pamięć. W teście HDtacha uzyskane wyniki wcale nie były najgorsze bo zapis oscylował w granicach 8 MB/s a odczyt powyżej 20 MB/s. Niestety w testach rzeczywistych mierzących prędkość zapisu kilku zbiorów z różnymi plikami wyniki są dużo słabsze. Prędkość zapisu 500 małych plików o łącznej pojemności 200 MB z ledwością przekroczyła 1 MB/s, średniej wielkości pliki pamięć zapisywała z prędkością 2,5 MB/s podczas gdy przeciętne modele robią to 2-3 krotnie szybciej. Nieco lepiej jest z zapisem dużych plików bo uzyskana prędkość 4,8 MB/s nie jest jeszcze najniższa, jednak i tak pamięć pracowała wyraźnie wolniej niż reszta z przetestowanych przez nas modeli. Ogólnie, nie polecamy tego modelu, bo jak się okazuje jest wolny, a do tego kosztuje tyle samo co znacznie szybsze konstrukcje.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier