Casio XJ-V110W - najwyższa nota w przeprowadzonych przez nas testach

Casio XJ-V110W konstrukcyjnie to przeciwieństwo zwycięzcy testu. Ten model ma najbardziej zwartą i oszczędną w wyposażenie obudowę. Nie oznacza to oczywiście złej jakości materiałów czy wykonania. Te są bez zarzutu. Projektorowi brakuje za to elastyczności instalacji. Gniazda wejściowe zostały ograniczone właściwie do dwóch, przyciski sterujące też są jedynie dwa, a regulację trzeba przeprowadzać za pomocą pilota. W razie jego utraty użytkownik stanie przed poważnym problemem. Pilot także należy do kategorii mało rozbudowanych. Testowany Casio ma też jedynie jedną regulowaną, tylna nogę. Brakuje nawet osłony obiektywu.

W skrócie:

Doskonała jakość wyświetlanego obrazu oraz ekonomiczna obsługa. Urządzenie pracuje znacznie ciszej od konkurencji.

Zalety:

  • oszczędne źródło światła
  • błyskawiczna gotowość do pracy
  • wysokiej jakości obraz

Wady:

  • mało gniazd
  • brak możliwości komunikacji bezprzewodowej

Mimo, że wstęp nie brzmi może zachęcająco, to XJ-V110W nadrabia jakością wyświetlanego obrazu oraz ekonomiczną obsługą. Ten model Casio uzyskał najwyższą notę w przeprowadzonych przez nas testach. Dzięki zastosowaniu laserowo-diodowego źródła światła wyeliminowano tu praktycznie konieczność wymiany lampy. Niepotrzebny jest także filtr, a urządzenie pracuje znacznie ciszej od konkurencji. To jednocześnie najbardziej efektywny produkt oferujący najlepszy stosunek jasności do pobieranej mocy. Wyświetlany obraz jest ostry, czytelny i kontrastowy, bogaty w detale. Można mieć uwagi do naturalności kolorów ale to chyba nie jest najważniejsze w tej kategorii projektorów.

Casio XJ-V110W - najwyższa nota w przeprowadzonych przez nas testach

Casio XJ-V110W

Charakterystyczna jest za to wysoka temperatura fabrycznie skonfigurowanego obrazu. Oscyluje ona w okolicach 9000K. Należy również pamiętać, że jeżeli projektor będzie pracował dłużej niż dwanaście godzin dziennie, to gwarancja na niego zostanie automatycznie skrócona o rok, a gwarancja na źródło światła do 24 miesięcy.

Zobacz również:

  • Jaki projektor będzie najlepszy do kina domowego? Zobacz najciekawsze modele
  • Pierwszy na świecie inteligentny projektor z Windows 11 - oto BenQ EH620

Ocena końcowa 6,4

Możliwości 5,4

Testy 7,1

Jakość 7,5

Opłacalność 4,7

www.casio-europe.com

4 250,00 zł


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: