Cavion My Way

Zalety:

  • Nagrywanie wideo w Full HD
  • G-sensor
  • Bardzo niska cena.

Wady:

  • Potrafi się zacinać
  • Jakość obrazu jest czasem bardzo kiepska
  • Kiepska kompresja

Cavion My Way można nabyć w kwocie mniejszej niż 100 złotych. A co ma do zaoferowania?

Cavion My Way to kamera samochodowa z dolnej półki cenowej, dlatego nie można spodziewać się po niej zbyt wiele, aczkolwiek bardzo pozytywnie zaskakuje nagrywanie w trzech rozdzielczościach: Full HD 1920 x 1080p, HD 1280 x 720, 848 x 480. Tu jednak od razu należy zauważyć, że czasami nagrywanie potrafi się zacinać, a obraz może być przejaskrawiony lub wręcz przeciwnie - zbyt ciemny, na przykład gdy wjeżdża się lub wyjeżdża z tunelu. Jednak w warunkach normalnej przejrzystości powietrza i bez gwałtownych zmian otoczenia wszystko prezentuje się wyraźnie. Do zalet można zaliczyć wbudowany G-sensor oraz stabilizator obrazu.

Cavion My Way obsługuje karty microSD. Mamy tu funkcję nagrywania w pętli, co może być przydatne, ponieważ kompresja jest dość kiepska i minuta nagrania zajmuje ok. 80 MB, więc mniejsze karty możemy bardzo szybko zapełnić. Ten wideorejestrator jest zasilany sieciowo, ma także wbudowany akumulator - dzięki niemu kamerka działa ok. 10 minut po odpięciu od źródła zasilania.

Ogólnie - jak na tą cenę, nie jest źle. Cavion My Way może sprawdzić się u mniej wymagających kierowców oraz jako kamerka rezerwowa. Za taką cenę warto rozważyć jej nabycie.

Aktualne ceny w sklepach

Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10