Cherry B.Unlimited

Zalety:

  • wbudowane akumulatory
  • ładowanie akumulatorów przez USB

Wady:

  • brak dodatkowych przycisków do obsługi odtwarzacza muzycznego
  • brak podpórki pod nadgarstki

Dobrej jakości zestaw bezprzewodowy klawiatury i myszy z opcją ładowania wbudowanych akumulatorów, nie musimy więc martwic się wymianą zużytych baterii.

Klawiaturę i mysz wyposażono w akumulatory alkaiczne, które można ładować bezpośrednio przez gniazdo USB. W razie potrzeby zastąpimy je standardowymi bateriami AAA. To wygodne rozwiązanie, bo nie musimy często wymieniać baterii, a o niskim poziomie ich naładowania powiadomi nas specjalna dioda, wbudowana zarówno w klawiaturę, jak i mysz.

Klawiatura, mimo że dosyć cienka, jest solidna i sztywna. Producent nie dołącza do niej podpórki pod nadgarstki, brakuje również możliwości sterowania systemowym odtwarzaczem muzycznym, są za to cztery dodatkowe przyciski: uruchamiający kalkulator, program do odbierania poczty, przeglądarkę internetową i blokujący komputer. Służy raczej do zastosowań biurowych, a nie komputerów stricte domowych, które pełnią funkcję również odtwarzacza multimedialnego. Klawisze działają cicho, co w biurze ma znaczenie.

Dołączona mysz wyposażona jest tylko w dwa przyciski i jedną rolkę. Ma symetryczny kształt, jednak dobrze leży w dłoni, choć jest dosyć ciężka (135 g).

Dzięki zastosowaniu technologii transmisji danych 2,4 GHz klawiatura i mysz mogą pracować w odległości do 10 m od odbiornika (dane producenta). Do zestawu dołączono komplet baterii, specjalny kabel USB pozwalający ładować akumulatory i oprogramowanie [email protected], dzięki któremu dowolnie zaprogramujemy dodatkowe klawisze funkcyjne klawiatury oraz przyciski myszy.

Cherry zachęca do nieodpłatnego przetestowania swoich produktów przez firmy. Więcej informacji na ten temat uzyskać można na stronie internetowej www.cherry.biz.pl.