Cherry MX Board 6.0

Cherry MX Board 6.0 to klawiatura mechaniczna z czasem reakcji 1 ms. Jakie ma jeszcze ciekawe cechy?

W skrócie:

Cherry MX Board 6.0 to klawiatura, której zakup warto rozważyć!

Zalety:

  • Powłoka zapobiegająca pozostawianiu śladów
  • Przełączniki mechaniczne Cherry MX Red
  • Pełen antighosting

Wady:

  • Brak możliwości personalizacji
  • Brak programowalnych klawiszy
  • Wysoka cena

Cherry MX Board 6.0 to klawiatura gamingowa, która stawia na praktyczność. Została wyposażona w przełączniki mechaniczne Cherry MX Red, które mogą poszczycić czasem reakcji 1 ms! Jest to klawiatura niskoprofilowa, a poszczególne klawisze umieszczone są bardzo blisko siebie, dzięki czemu ręka nie "tańczy". Obudowę wykonano z solidnego tworzywa szcztucznego z aluminiowym wierzchem oraz piaskowanym wykończeniem. Dzięki powłoce zapobiegającej zostawaniu śladów po palcach, ta klawiatura dla graczy zawsze wygląda doskonale. W pudełku znajduje się również ergonomiczna podpórka dla nadgarstków, którą można przyczepić i odczepić w dowolnej chwili.

Jeśli chodzi o sprawowanie się w praktyce, Cherry MX Board 6.0 oferuje pełny antighosting, obejmujący wszystkie 109 klawiszy, a także wyłączenie klawiszy Windows w trybie grania. Każdy użytkownik może dobrać osobiście natężenie czerwonego i ciemnoniebieskiego podświetlenia klawiszy. Na plus należy zaliczyć także znajdujący się na spodzie klawiatury rowek, w którym wygodnie zmieścimy nadmiar mierzącego 200 cm kabla. A czy są jakieś wady? Przede wszystkim brak możliwości personalizacji - klawiatury gamingowe przyzwyczaiły nas do funkcji tworzenia niezależnych profili, tutaj tego nie znajdziemy. Podobnie brak możliwości programowania klawiszy oraz tworzenia makr. Zważywszy na cenę, jest to spory minus.

Podsumowując: Cherry MX Board 6.0 to godne polecenia rozwiązanie dla każdego, kto szuka wydajnej, szybko reagującej klawiatury, ale nie potrzebuje zaawansowanych dodatków, jak wspomniane przed chwilą makra, ani personalizacji.