Cherry MX Board 6.0

W skrócie:

Cherry MX Board 6.0 to klawiatura, której zakup warto rozważyć!

Zalety:

  • Powłoka zapobiegająca pozostawianiu śladów
  • Przełączniki mechaniczne Cherry MX Red
  • Pełen antighosting

Wady:

  • Brak możliwości personalizacji
  • Brak programowalnych klawiszy
  • Wysoka cena

Cherry MX Board 6.0 to klawiatura mechaniczna z czasem reakcji 1 ms. Jakie ma jeszcze ciekawe cechy?

Cherry MX Board 6.0 to klawiatura gamingowa, która stawia na praktyczność. Została wyposażona w przełączniki mechaniczne Cherry MX Red, które mogą poszczycić czasem reakcji 1 ms! Jest to klawiatura niskoprofilowa, a poszczególne klawisze umieszczone są bardzo blisko siebie, dzięki czemu ręka nie "tańczy". Obudowę wykonano z solidnego tworzywa szcztucznego z aluminiowym wierzchem oraz piaskowanym wykończeniem. Dzięki powłoce zapobiegającej zostawaniu śladów po palcach, ta klawiatura dla graczy zawsze wygląda doskonale. W pudełku znajduje się również ergonomiczna podpórka dla nadgarstków, którą można przyczepić i odczepić w dowolnej chwili.

Jeśli chodzi o sprawowanie się w praktyce, Cherry MX Board 6.0 oferuje pełny antighosting, obejmujący wszystkie 109 klawiszy, a także wyłączenie klawiszy Windows w trybie grania. Każdy użytkownik może dobrać osobiście natężenie czerwonego i ciemnoniebieskiego podświetlenia klawiszy. Na plus należy zaliczyć także znajdujący się na spodzie klawiatury rowek, w którym wygodnie zmieścimy nadmiar mierzącego 200 cm kabla. A czy są jakieś wady? Przede wszystkim brak możliwości personalizacji - klawiatury gamingowe przyzwyczaiły nas do funkcji tworzenia niezależnych profili, tutaj tego nie znajdziemy. Podobnie brak możliwości programowania klawiszy oraz tworzenia makr. Zważywszy na cenę, jest to spory minus.

Podsumowując: Cherry MX Board 6.0 to godne polecenia rozwiązanie dla każdego, kto szuka wydajnej, szybko reagującej klawiatury, ale nie potrzebuje zaawansowanych dodatków, jak wspomniane przed chwilą makra, ani personalizacji.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier