Chrome

Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na komputery PC. Posiada swoją wersję również na iPhone'a.

Cena: Darmowa

Zalety: Ciekawa organizacja zakładek i intuicyjny interfejs. Mnóstwo dodatkowych funkcji.

Wady: Ciągłe śledzenie użytkownika i synchronizacja danych. Rezygnując z logowania przy użyciu konta Google tracimy znaczną część funkcjonalności.

Chrome

Przeglądarka Google Chrome dla systemu iOS to najgroźniejszy konkurent dla wbudowanego Safari. Co ciekawe przeglądarka na iPhone'a wygląda zupełnie inaczej, niż wersja na smartfony z Androidem. Chrome to dobry wybór, jeżeli na komputerze cały czas korzystasz z desktopowej wersji Chrome. Instalując Chrome dla iOS zyskasz pełną synchronizację danych. Funkcja ta działa bardzo dobrze.

Podobnie, jak Dolphin, Chrome również umożliwia głosowe wyszukiwanie, ale w tym przypadku jest ono darmowe.

Zarządzanie kartami w Chrome jest świetne, a w nowszych wersjach przeglądarki odbywa się w wygodniejszy sposób, niż w Safari. Można szybko tworzyć nowe karty, dodawać nowe, zmieniać ich układ oraz poruszać się między nimi za pomocą menedżera 3D. Przeciągnięcie palcem w dół podczas przeglądania sieci pozwala na szybkie odświeżenie lub zamknięcie aktywnej karty. Chętnie zobaczylibyśmy taką funkcje w Safari oraz wersji na Androida.

Cały interfejs opiera się na gestach i znacznie odróżnia się od wyglądu systemu iOS, co może nie spodobać się estetom.

Bardzo łatwo można wywołać przeglądanie w trybie incognito. Znalazło się również miejsce dla listy zapisanych artykułów oraz trybu optymalizacji użycia danych pakietowych. Według Google opcja ta pozwala na zredukowanie zużycia danych pakietowych nawet o 50 procent.