Clarion MAP 780 AutoMapa

Zalety:

  • Bardzo dobra jakość wykonania
  • Bardzo dobre mapy
  • Szybko odnajduje sygnał GPS

Wady:

  • Wysoka cena

Clarion MAP 780 to nawigacja pochodząca z bardzo znanej firmy co niestety znalazło odzwierciedlenie w wysokiej cenie ale też wysokiej jakości wykonania. Urządzenie dostarczono nam wraz z mapą AutoMapa 5.5.0 obejmującą powierzchnię Polski i Europy.

Już po wyjęciu z pudelka zestaw nawigacji Clariona przyciąga uwagę wysoką jakość wykonania. Sterowanie odbywa się nie tylko poprzez ekran dotykowy. Z boku umieszczono też przyciski służące m.in. do przełączenia/wybudzenia urządzenia ze stanu uśpienia oraz regulacji głośności. Niestety po zamontowaniu nawigacji na uchwycie nie są one widoczne, a na przednim panelu nie umieszczono żadnych wskazówek informujących o funkcjach przypisanych do bocznych przycisków. W związku z tym obsługa odbywa się na wyczucie co nie zawsze przynosi dobre rezultaty.

Uchwyt do mocowania na szybie samochodu jest średniej długości, ale zapewnia wystarczający zakres regulacji. Co ważniejsze, trzyma bardzo pewnie, nie wpada w drżenie na gorszych drogach i ani razu nie odpadł od szyby. W zestawie znajdują się także: ładowarka sieciowa, samochodowa i pokrowiec chroniący urządzenie podczas transportu.

Clarion uruchamia się szybko. Oprócz funkcji nawigacji pozwala także na przeglądanie zdjęć, filmów i odsłuchiwanie muzyki. Łącze Bluetooth pozwala na kontakt z urządzeniami zewnętrznymi w tym z telefonem komórkowym. Możliwe jest także połączenie z komputerem za pomocą kabla USB. Urządzenia zaopatrzono także w czytnik kart SD/SDHC. W urządzeniu umieszczono też gniazdo do podłączenia odbiornika TMC i dodatkowej anteny GPS.

Sygnał GPS jest odnajdywany bardzo szybko. Podczas jazdy urządzenie nie gubi połączenia z satelitami. Pod tym względem Clarion był jednym z najskuteczniejszych GPSów w teście.

Urządzenie dostarczono nam wraz z mapą AutoMapa 5.5.0 obejmującą powierzchnię Polski i Europy. Interfejs użytkownika jest w niej w miarę dobry choć wymaga przyzwyczajenia aby w pełni sprawnie korzystać ze wszystkich funkcji. Pokrycie obszaru jest niemal kompletne podobnie jak liczba miejscowości i ulic. W większych miastach znajdziemy także wiele numerów budynków. AutoMapa prezentuje się czytelnie, przynajmniej dopóki nie przesadzimy z liczbą wyświetlanych obiektów – budynki 3D może i wyglądają atrakcyjnie ale niekoniecznie poprawiają czytelność, a w dużym stopniu obciążają system urządzenia. Trasy wytyczne były dobrze – nie zanotowaliśmy większych wpadek.

Clarion MAP 780 z AutoMapą to bardzo dobre urządzenie do nawigacji. Cechuje się wysoką jakością wykonania, sprawnym działaniem, dobrym trzymaniem sygnału GPS. Zaopatrzono je także w udane mapy i dobry uchwyt do mocowania na szybie. Niestety cena – 1449 zł, wydaje się mimo wszystko zbyt wygórowana.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier