Connect 3D Radeon HD5870 1GB GDDR5 DUAL DVI + HDMI + DP PCIE

Podobnie jak zdecydowana większość tego typu kart na rynku Connect 3D Radeon HD5870 to w istocie referencyjna konstrukcja ATI z naklejką kolejnego producenta. Dla nabywcy oznacza to, że otrzymuje najnowocześniejszą i najwydajniejszą jednoukładową kartę graficzną na rynku.

Connect 3D Radeon HD 5870 to typowy Radeon HD 5870. Sercem karty jest 40 nm układ graficzny ATI Cypress. Układ posiada 32 potoki renderingu i 1600 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Częstotliwość pracy układu to 850 MHz. Jego wydajność oceniana jest na niewyobrażalne 2,72 TFLOPs, na którą pracuje 2,15 Miliarda tranzystorów. Kilkanaście lat temu istnienie tego typu rozwiązań zaliczono by do bardzo odległej SF. Karta została wyposażona w 1024 MB pamięci GDDR5 o częstotliwości pracy 4800 MHz i szerokości szyny danych 256 bitów.

Układ chłodzenia zajmuje szerokość dwóch slotów. Składa się z solidnego radiatora odbierającego ciepło z układu graficznego i pamięci i wentylatora wymuszającego przepływ powietrza. Wentylator nawet podczas pracy pod obciążeniem nie stawał się dokuczliwie głośny, ale jego szum jest jednak doskonale słyszalny. Na śledziu karty umieszczono dwa wyjścia DVI oraz jedno DP i jedno HDMI. W pudełku znajduje się też przejściówka DVI- D-Sub.

Zasilanie do karty dostarczane jest przez gniazdo PCI-Express x16 i dwa dodatkowe gniazda 6-pin. Pobór mocy zestawu pod obciążeniem wynosił 276 W, sporo ale przy tej wydajności jest to wynik bardzo dobry. Zestaw w spoczynku pobierał zaledwie 111 W mocy co jest zasługą zaawansowanych funkcji oszczędzania energii karty graficznej.

Wydajność Radeona HD 5870 budzi podziw – grać można we wszystkie gry uruchamiane w dowolnej rozdzielczości. Jedynie Crysis wymaga jej ograniczenia . Wszystkie technologie wspierane przez układ Cypress: DirectX 11, ATI Eyefinity i ATI Stream można w tym przypadku w pełni wykorzystać.

Connect 3D Radeon HD5870 to tak jaki i inne Radeony HD 5870 najwydajniejsza jednoukładowa karta graficzna na rynku. Wspiera najnowocześniejsze technologie i rozsądnie obchodzi się z poborem mocy. Wymagający gracz z dobrym monitorem będzie z tej karty zadowolony, mimo jej wysokiej ceny.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: