Connect3D Radeon HD5770 1G GDDR5 DVI + VGA + HDMI PCIE

Radeon HD 5770 to nowoczesna karta graficzna oferowana w dość przystępnej cenie. Wsparcie dla technologii DirectX 11, wyświetlanie obrazu na trzech monitorach i niewielki pobór mocy połączone z rozsądną wydajnością czynią z niej atrakcyjną ofertę.

Prezentowana przez nas karta Connect3D Radeon HD5770 to pod względem parametrów technicznych typowy Radeon HD 5770. Układ Juniper pracuje z częstotliwością 850 MHz. Układ posiada 16 potoków renderingu i 800 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Pojemność pamięci to 1024 MB. Na karcie używana jest pamięć GDDR5 o częstotliwości pracy 4800 MHz, pracująca na szynie o szerokości 128 bitów.

Kartę wyposażono w układ chłodzenia zbudowany z radiatora na układzie graficznym i umieszczonego na nim wentylatora o dużej średnicy. Całość działa skutecznie i cicho, choć nie wygląda szczególnie solidnie. Układ ma szerokość dwóch slotów. Na śledziu karty umieszczono wyjścia: D-Sub, DVI i HDMI. Zasilanie dostarczane jest przez PCI-Express i dodatkowe gniazdo 6-pin.

Wydajność karty z pewnością jest dobra. Wystarczy do grania we wszystkie gry o ile tylko używa się jej z monitorem o rozsądniej rozdzielczości. Pobór mocy zestawu z testowaną kartą wynosił w spoczynku 11 1 W a pod obciążeniem 217 W.

Connect3D Radeon HD5770 to sprawna, nowoczesna karta graficzna. Dla rozsądnych graczy to dobra propozycja o ile tylko nie dysponują monitorem o bardzo dużej rozdzielczości.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: