Connect3D Radeon HD5850 1GB GDDR5 DUAL DVI + HDMI + DP PCIE

Zalety:

  • Wsparcie dla DirectX 11
  • Bardzo niski pobór mocy w spoczynku i pod obciążeniem
  • Rewelacyjna wydajność

Wady:

  • Wysoka cena

Connect3D Radeon HD 5850 to referencyjna karta ATI z naklejką Connect3D. Model ten charakteryzuje się znakomitą wydajnością i wsparciem dla najnowocześniejszych technologii tworzenia obrazu.

Connect3D Radeon HD 5850 wykorzystuje układ graficzny ATI Cypress w nieco okrojonej wersji. Układ ma 32 potoki renderingu, 1440 zunifikowanych jednostek strumieniowych i pracuje z częstotliwością 725 MHz. Na karcie zainstalowano 1024 MB pamięci GDDR5 o częstotliwości pracy 4000 MHz i szerokości szyny danych 256 bitów.

To wszystko sprawia, że karta jest wprawdzie nieco wolniejsza od Radeona HD 5870, ale nadal jej wydajność można określić jako rewelacyjną , daleko wyprzedzającą wszystko co jest w tej chwili w stanie zaoferować konkurencja.

Karta jest nieco krótsza od Radona HD 5870, ale wygląda podobnie z potężnym obudowanym radiatorem odbierającym ciepło z układu i pamięci i wentylatorem wymuszającym przepływ powietrza. Wentylator także i tutaj jest słyszalny, ale jego głośność utrzymuje się w rozsądnych granicach. Zasilanie dostarczane jest przez złącze PCI-Express x16 i dwa gniazda 6-pin. Pobór mocy zestawu z kartą w spoczynku 107 W, a pod obciążeniem 245 W – niewiele jeśli uwzględnimy jej wydajność.

Na śledziu karty mieszczono wyjścia: DP, HDMI i dwa DVI. W pudełku jest też przejściówka DVI – D-Sub.

Wydajność karty jest wprawdzie niższa niż Radeona HD 5850, ale nadal wystarczy do grania we wszystkie gry. Karta może w pełni wykorzystać zalety DirectX 11 czy ATI Eyefinity.

Opisywana karta Connect3D Radeon HD5850 to doskonała propozycja dla najbardziej wymagających graczy dysponujących monitorami o wysokiej rozdzielczości. Zalety karty to także komplet wyjść wideo i bardzo rozsądny pobór mocy.