Cooler Master Elite RC-331

Jest to jedna z tańszych obudów Cooler Master, i jak przystało na produkt tej firmy, chociaż niedrogi to i tak wart polecania. Szczególnie, gdy zależy nam na komponentach o dobrym współczynniku możliwości do ceny.

Przedni panel wykonany z metalowej siatki wygląda bardzo estetycznie, oraz zapewnia dodatkową wentylację wnętrza obudowy. Szkielet jak i panele boczne wykonano z stalowej blachy, nie jest ona zbyt gruba, jednak całość jest dosyć sztywna i wytrzymała jak na tą cenę. Z boku obudowy zamontowano otwór wentylacyjny tuż nad kartą graficzną i specjalny komin, który ma za zadanie wspomóc schładzanie procesora tak, aby pobierał chłodniejsze powietrze z zewnątrz. Panel przedni wykonany jest z stalowej siatki, co pozytywnie wpływa na schładzanie newralgicznych podzespołów komputera.

Producent dołącza tylko jeden wentylator wylotowy 120x120 mm (zamontowany na tylnej ściance) i możliwość zamontowania dodatkowego w przedniej ściance. Jeżeli chodzi o schładzanie procesora, to w zupełności wystarczy tylko wentylator dołączany przez producenta (jedna z niższych temperatur procesora- 51 stopni Celsjusza, gdy średni wynik to ok. 55 stopni). Dodatkowy wentylator z przodu przyda się, gdy używamy kilku twardych dysków i wydajnej karty graficznej. Bez przedniego wentylatora, testowy twardy dysk nagrzewał się po jednogodzinnym obciążeniu Crysisem do ponad 42 stopni, to niestety nie wróży zbyt dobrze na przyszłość- średnia temperatura dysku w innych obudowach to ok. 36 stopni.

Obudowa pomimo tego, że tania, po zamontowaniu dodatkowego wentylatora, bez problemu może służyć do budowy wydajnego komputera do gier. Co istotne jest również prosta w obsłudze, bo zarówno twarde dyski, napędy optyczne jak i karty rozszerzeń montujemy bez użycia śrubokrętu, co w tak tanich konstrukcjach nie zdarza się często.