Cooler Master G650M

Dzięki atrakcyjnemu stosunkowi ceny do możliwości Cooler Master G650M został nagrodzony wyróżnieniem w teście zasilaczy komputerowych 550-650 W.

Cooler Master G650M

W skrócie:

Trzecie miejsce w teście zasilaczy 550-650 W.

Zalety:

  • Dobry stosunek ceny do wydajności

Wady:

  • Slyszalna praca chłodzenia

Jeden z dwóch zasilaczy w teście, obok Aerocool VP-650, dysponujących certyfikatem 80 PLUS Bronze. Nieco niższa sprawność nie przeszkodziła Cooler Masterowi w zajęciu trzeciego miejsca.

Omawiany model wykorzystuje okablowanie półmodularne ze stałymi przewodami w oplocie i dopinanymi wiązkami taśmowymi. Zestaw złączy obejmuje cztery wtyczki PCIe, sześć wtyczek Molex i aż osiem wtyczek S-ATA. Zastosowany wentylator w rozmiarze 120 mm pracuje na łożyskach kulkowych. Niestety, rozwiązanie nie należy do najcichszych. Nawet podczas pracy z normalną szybkością (700 obr./min do obciążenia 50%) słychać delikatne stukanie chłodzenia.

Wnętrze zasilacza kryje aktywne PFC oraz konwertery DC-DC. Producent zadbał również o pełen pakiet podstawowych zabezpieczeń. Wyniki zasilacza mieszczą się w ryzach akceptowalnych dla normy 80 PLUS Bronze. Również napięcia i szumy na liniach w pełni spełniają wymogi normy ATX. Wszelkie testy technologiczne zostały zaliczone.

Dzięki atrakcyjnemu stosunkowi ceny do możliwości konstrukcja została nagrodzona w kategorii opłacalności.

Zasilacz został objęty 5-letnią gwarancją.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: