Cooler Master Gladiator 600 RC-600-KKN1-GP

Zalety:

  • Ciekawy wygląd
  • Zatrzaskowe systemy mocowania dysków
  • Dyski umieszczone w poprzek obudowy
  • Przystępna cena

Wady:

  • Brak

Ciekawa konstrukcja dla użytkowników szukających tańszych rozwiązań o dobrym współczynniku możliwości do ceny. Jest przewiewna - mieści kilka wentylatorów i idealnie nadaje się do budowy wydajnego komputera do gier.

G600 to prosta ale elegancka konstrukcja z panelem przednim wykonanym z metalowej siatki. Mieści pięć wnęk 5,25 cala, z przodu wyprowadzono dwa gniazda USB, audio i jedno eSATA. Obudowa wyposażona jest w dwa wentylatory: jeden z przodu, który chłodzi twarde dyski, drugi na górze obudowy. Możemy do niej włożyć jeszcze dodatkowe trzy wentylatory w tym dwa 140 mm, które montowane są w panelu bocznym. Mamy więc sporo możliwości organizacji systemu chłodzenia. Przewiewny panel przedni wyposażony jest w filtry zapobiegające przedostawaniu się kurzu do wnętrza obudowy.

Konstrukcja

Zasilacz montowany jest na dole obudowy, dzięki czemu procesor nie jest dodatkowo ogrzewany przez zasilacz. Na spodzie obudowy tuż pod zasilaczem zaprojektowano specjalne otwory wentylacyjne. Wysokie stopki, na których stoi obudowa, pozwalają na swobodną cyrkulacje powietrza. Dodatkowym atutem Gladiatora 600 jest zatrzaskowy system montażu napędów i kart rozszerzeń. Do dyspozycji mam również specjalne otwory w tacce płyty głównej, które pozwalają poprowadzić część kabli pomiędzy nią a boczną ścianką obudowy.

Rusztowanie twardych dysków umieszczone jest w poprzek osi obudowy, dzięki czemu mamy do nich wygodny dostęp. Zwalnia się również dodatkowe miejsce, które możemy wykorzystać na większą płytę główną.

Obudowa bez problemów mieści większy układ chłodzący (Scythe Mugen 2), możemy mieć jednak kłopoty z montażem takiego kolosa jak Scythe Orochi, szczególnie, gdy zamontujemy dodatkowe wentylatory w ściance bocznej.

Jest to jedna z lepszych obudów Cooler Master za rozsądne pieniądze i jak przystało na produkt tej firmy zdecydowanie wart polecania. Po zamontowaniu dodatkowych wentylatorów, bez problemu może służyć do budowy wydajnego komputera do gier.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier