Cooler Master HAF-922 RC-922M-KKN1-GP

Zalety:

  • Ciekawy wygląd
  • Zatrzaskowe systemy mocowania dysków
  • Dyski umieszczone w poprzek obudowy
  • Przystępna cena

Wady:

  • Brak

Nowa obudowa z serii HAF, podobnie jak poprzednia HAF - 932, nastawiona jest na jak najlepsze chłodzenie i idealnie nadaje się do budowy nietuzinkowego komputera do gier. Pomimo, że sporo kosztuje warto ją kupić bo jest solidna i będzie służyć latami.

Obudowa ma wymiary 51x22,5x56 mm (wys./szer./gł.) i wyposażono ją w pięć zatok 5,25 cala, zatrzaskowy system montażu napędów optycznych i kart rozszerzeń, oraz wyprowadzone z przodu gniazda: audio, USB i eSATA. Wyposażona jest w dwa wentylatory o średnicy 200 mm, które zamontowano w przednim i górnym panelu oraz jeden wentylator o średnicy 120 mm z tyłu obudowy.

Dla polepszenia przepływu powietrza, przedni panel został wykonany ze stalowej siatki. Zadbano też o wygodny montaż podzespołów. Z przodu obudowy wyprowadzono złącza USB, jedno FireWire i gniazdo eSATA, co pozwala na wygodne podłączenie dysków zewnętrznych.

Wygoda

Montowanie podzespołów jest proste i wygodne, bo większość mocujemy za pomocą zatrzasków. Mamy możliwość zamontowania pięciu twardych dysków, które umieszczamy w specjalnych prowadnicach bez użycia śrubokrętu. Zatrzaskowo montowane są też napędy optyczne. Obudowa ma też dodatkowe otwory na wyprowadzenie węży układu chłodzącego wodą. Dyski umieszczone są w poprzek osi obudowy i nawet długa karta graficzna nie blokuje do nich dostępu. HAF-922 jest dosyć szeroka (22,5 cm, gdy średnia to ok. 19,5 cm) i pozwala na zamontowanie dużego układu chłodzącego o wysokości 16 cm.

Konstrukcja

Obudowa wykonana została z grubej blachy i jest bardzo sztywna. Mamy miejsce na montaż nawet dużej płyty głównej i łatwy dostęp do procesora, pamięci i karty graficznej. W tacce na płytę główną zastosowano otwory pozwalające na poprowadzenie części kabli pomiędzy nią a tylnym panelem. Zasilacz, podobnie jak w obudowie HAF-932 , umieszczono na spodzie obudowy. Nie mamy jednak możliwości zamontowania dodatkowego zasilacza, jak ma to miejsce w HAF-932. Brakuje również specjalnego otworu „Fillport” do uzupełniania wody i odpowietrzania układu chłodzącego wodą.

Chłodzenie

HAF-922 wyposażona jest w trzy wentylatory. Większe 20 cm zamontowano na górze z przodu obudowy, mniejszy 120 mm z tyłu. Dodatkowo mamy również możliwość zamontowania wentylatora na dole obudowy (120x120 mm). Co istotne w przyszłości duże wentylatory możemy zastąpić standardowymi 120x120 mm, wtedy np. zamiast jedno dużego wentylatora z boku obudowy możemy zamontować dwa 120x120 mm.

To przewiewna konstrukcja, którą warto wybrać do budowy wydajnej maszyny do grania.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier