Cooler Master Spawn

Mysz ma dosyć nietypową , pękatą obudowę, która okazuje się wygodniejsza niż większe konstrukcje o niskim profilu. Wyposażona jest w siedem przycisków i optyczny sensor o maksymalnej rozdzielczości 3500 cpi. Jej przydatność do gier jest raczej dyskusyjna, bo wbudowany sensor optyczny z diodą LED nie radzi sobie z pracą na jasnych powierzchniach, ma też problemy z akceleracją wsteczną.

Budowa

Mysz jest starannie wykonana z dobrej jakości materiałów. Gumowe wykończenia przycisków oraz boków obudowy powodują że mysz nie ślizga się w dłoni. Jej kształt jest dosyć nietypowy, bo obudowa jest relatywnie nieduża za to ma wysoki pękaty profil. Mysz okazuje się wygodna - optymalizowana jest dla osób praworęcznych. Dwa przysiki umieszczone z obku obsługujemy kciukiem, para przycisków znajdujących się tuż przed rolką służy do regulowania rozdzielczości pracy sensora. Rolka pracuje z wyraźnym skokiem i nie jest odchylana na boki.

Możliwości

Dołączone do myszy oprogramowanie SPAWN, podzielone jest na cztery zakładki: Main control, Macro, Custom, Support/update. W pierwsze możemy przypisywać funkcje do przycisków myszy, regulować prędkość rolki itp. Funkcje w zakładce Macro umożliwiają szybkie tworze makr, będących sekwencją naciśnięcia klawiszy klawiatury. Zakładka Custom odpowiada za regulację rozdzielczości pracy myszy, częstotliwości komunikowania się z komputerem (125 - 1000 Hz). W przeciwieństwie do innych myszy dla graczy nie możemy płynnie dostosować rozdzielczość pracy sensora a wybierać spośród trzech zdefiniowanych wartości: 800, 1800, 3500 cpi.

Cooler Master Spawn

Mysz jest niepozorna, ale ma spore możliwości.

Wydajność

Mysz dla graczy z optycznym sensorem to rzadkość i to nie bez powodu. To technologia, która ma duże problem z pracą na jasnych powierzchniach i niewyraźnym wzorze czy tez błyszczących. Podobnie jest z CoolerMaster Spawn, która ma problemy z poprawną pracą na jasnym blacie o niewyraźnym wzorze. Dodatkowym minusem jest występowanie efektu akceleracji wstecznej przy szybszych ruchach. Jeżeli dodamy do tego wysoką cenę myszy, brak możliwości płynnej regulacji rozdzielczości to zakup tego modelu jest mało opłacalny.

Cooler Master Spawn

Zastosowanie sensora optycznego, negatywnie wpłynęło na jakość pracy myszy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: