CoolerMaster Inferno

CoolerMaster Inferno to kolejna mysz dla graczy znanego producenta obudów. Okazuje się dobrym wyborem bo łączy cechy rasowej myszy dla graczy z przystępną ceną. Wyposażona jest w laserowy czujnik o maksymalnej rozdzielczości 4000 cpi. Z komputerem komunikuje się przewodowo za pomocą interfejsu USB.

Budowa

CoolerMaster Inferno
Duża podświetlana rolka o wyraźnym skoku, podświetlane logo CM Storm oraz liczne dodatkowe przyciski od razu sugerują że mamy do czynienia z konstrukcją dla graczy. CoolerMaster Inferno ma aż 11 programowalnych przycisków a których trzy obsługujemy kciukiem. Grupa trzech przycisków umieszczonych tuz przed rolką służy do zmiany rozdzielczości pracy sensora (dwa przyciski) i przełączania się pomiędzy trzema profilami (podświetlany przycisk w kształcie heksagonu). Zmiana profilu sygnalizowana jest zmiana podświetlania przycisku. To z jaka rozdzielczością aktualnie pracujemy możemy sprawdzić na diodowym wskaźniku.

Możliwości

CoolerMaster Inferno
Dołączane oprogramowanie to mocna strona CoolerMaster Inferno. Jest nieco skomplikowane i wymaga czasu żeby się do niego przyzwyczaić. Warto z niego skorzystać, bo oprócz dostosowania rozdzielczości pracy myszy, jej częstotliwości komunikowania się z komputerem pozwala na konfigurowanie trzech profili w których możemy zapisać równe działanie klawiszy, makra a nawet skrytpy. Różnica pomiędzy skryptami a makrami polega na tym że te drugie mogą być dozbrojone o komendy uruchamiania programów, wykonywania czynności w pętli itp. Możemy też ustawiać działanie podświetlenia myszy lub je wyłączyć.

CoolerMaster Inferno

Dołączane pozwala na konfigurowanie trzech profili, w których możemy zapisać różne działanie klawiszy.

CoolerMaster Inferno

Mysz pozwala na tworzenie makr, będących odzwierciedleniem naciśnięcia sekwencji klawiszy.

CoolerMaster Inferno

Różnica pomiędzy skryptami a makrami polega na tym że te drugie mogą być dozbrojone o komendy uruchamiania programów

Wydajność

Dodatkowe przyciski oraz wygodny profil myszy sprawiają że praca a niż nie męczy a odpowiednio skonfigurowana mysz potrafi znacznie uprzyjemnić rozgrywkę. Zastosowany sensor laserowy dobrze radzi sobie z pracą nawet na błyszczących powierzchniach czy o niewyraźnym wzorze. Gubi się na szkle. Jego czułość racy możemy regulować w zakresie od 500 - 4000 cpi. Efekt akceleracji wstecznej jest akceptowalny, bo występuje tylko przy najszybszych ruchach. Trudno jest go zauważyć, dlatego mysz otrzymała wysoką notę w ocenie wydajności (8,9/10 pkt). Jest przy tym starannie wykonana, szkoda tylko że producent nie wyposażył ją w odchylaną na boki rolkę.

CoolerMaster Inferno

Oprogramowanie pozwala na dostosowanie rozdzielczości pracy myszy, częstotliwości komunikowania z komputerem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: