CoolerMaster Sentinel Advanced

Mysz CoolerMaster Sentinel Advanced to najbardziej zawansowana konstrukcja mysz dla graczy z serii CM Storm. Choć firma CoolerMaster bardziej kojarzy się z obudowami nisz myszami, to Sentinel Advanced może bez problemów konkurować z najlepszymi konstrukcjami dla graczy. Mysz wyposażona jest w laserowy czujnik o maksymalnej rozdzielczości 5600 cpi. Do komunikacji z komputerem wykorzystuje przewodowy interfejs USB 2.0.

Budowa

Ergonomiczny profil myszy dostosowany jest do osób praworęcznych. Dwa przyciski umieszczone z boku obudowy obsługujemy kciukiem. Przed rolką znajdują się kolejne dwa do zmiany rozdzielczości sensora, za rolką jest przycisk do przełączania się pomiędzy profilami ustawień (możemy ich skonfigurować maksymalnie cztery). Zmiana profili sygnalizowana jest zmiana koloru podświetlenia obudowy w okolicach wyświetlacza. Cechą charakterystyczną tej myszy jest zamontowany wyświetlacz OLED, na którym możemy odczytać z jaką aktualnie pracujemy rozdzielczością. To spory plus tej konstrukcji bo wile myszy pozbawionych jest czytelnego systemu informowania użytkownika o tym z jaką precyzją pracuje sensor myszy. Na spodzie urządzenia umieszczono wnękę na dodatkowe ciężarki, którymi możemy regulować wagę urządzenia. Do dyspozycji mamy pięć ciężarków po 4,5 grama każdy, które umieszczono na specjalnej gąbce. Niestety trudno ją wyciągnąć. CoolerMaster Sentinel Advanced bez dodatkowych ciężarów waży 114 g.

CoolerMaster Sentinel Advanced

Do dyspozycji mamy pięć ciężarków po 4,5 grama każdy, które umieszczono na specjalnej gąbce.

Możliwości

Dołączane oprogramowanie to mocna strona CoolerMaster Sentinel Advanced . Oferuje identyczne możliwości jak w modelu CoolerMaster Inferno. Warto z niego skorzystać, bo oprócz dostosowania rozdzielczości pracy myszy, jej częstotliwości komunikowania się z komputerem pozwala na konfigurowanie trzech profili w których możemy zapisać równe działanie klawiszy, makra a nawet skrytpy. Różnica pomiędzy skryptami a makrami polega na tym że te drugie mogą być dozbrojone o komendy uruchamiania programów, wykonywania czynności w pętli itp. Możemy też ustawiać działanie podświetlenia myszy lub je wyłączyć. Czułość myszy możemy regulować dla każdej osi niezależnie. Możemy też określać z jaką częstotliwością ma się ona komunikować z komputerem (125 - 1000 Hz) czy kolor podświetlenia myszy.

CoolerMaster Sentinel Advanced

Za pomocą dołączanego oprogramowania możemy nie tylko regulować jakość działania myszy, ale również kolor podświetlenia.

CoolerMaster Sentinel Advanced

Mysz pozwala na tworzenie makr, będących odzwierciedleniem naciśnięcia sekwencji klawiszy.

CoolerMaster Sentinel Advanced

Różnica pomiędzy skryptami a makrami polega na tym że te drugie mogą być dozbrojone o komendy uruchamiania programów

Wydajność

Zastosowany sensor laserowy dobrze radzi sobie z pracą nawet na błyszczących powierzchniach czy o niewyraźnym wzorze. Gubi się jednak na szkle co jest domeną wielu laserowych i optycznych konstrukcji. Możliwość regulacji czułości pracy sensora w zakresie od 100 - 5600 cpi pozwala na dostosowanie pracy myszy do posiadanego monitora i własnych upodobań. Co istotne nawet w najwyższych rozdzielczościach efekt akceleracji wstecznej jest minimalny i występuje tylko przy najszybszych ruchach. Dla przeciętnego użytkownika jest praktycznie niezauważalny.

CoolerMaster Sentinel Advanced

Oprogramowanie pozwala na dostosowanie rozdzielczości pracy myszy w zakresie od 100 - 5600 cpi i częstotliwości komunikowania z komputerem do 1000 Hz.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: