Corsair Glaive RGB

W skrócie:

Corsair Glaive RGB to myszka warta swojej ceny.

Zalety:

  • Rozdzielczość 16 000 DPI
  • Wymienne uchwyty pod kciuk
  • Opcje personalizacji
  • Duża wytrzymałość

Wady:

  • Wysoka cena

Corsair Glaive RGB to myszka mająca sensor o rozdzielczości aż 16 000 DPI. Czym jeszcze zaskakuje?

Corsair Glaive RGB to myszka gaminowa z dużymi możliwościami personalizacji. Zacznijmy od głównego elementu, czyli sensora optycznego - jest nim wysokiej jakości Pixart PMW3367, który oferuje maksymalną rozdzielczość wynoszącą aż 16 000 DPI! Najniższy możliwy do ustawienia poziom to 100 DPI.

Myszka nie tylko oryginalnie wygląda, ale ma przy tym ergonomiczny kształt. Jej grzbiet wykonano z twardego plastiku, na który nałożono cieniutką warstwę gumy - dzięki temu rozwiązaniu uchwyt jest pewien i w trakcie akcji nie zdarzy Ci się nieprzyjemnie zaskakujący poślizg. Przycisk zmiany rozdzielczości znalazł się tuż przy aluminiowej rolce (również pokrytej gumą), a z lewego boku znalazła podkładka na kciuk - jest ona wymienna, a ponieważ z myszką dostajemy cały zestaw wkładek, każdy znajdzie najlepszą dla siebie. Co do wyglądu myszki - poszczególne części urządzenia są wyraźnie rozgraniczone; pozytywnie wpływa to na jego estetykę. Po lewej stronie można wstawić także dwa dodatkowe przyciski, dzięki czemu zwiększasz swoje możliwości w każdej grze

Corsair Glaive RGB wyposażono w trzystrefowe podświetlenie oraz podświetlone logo na tylnej części. Oprogramowanie Corsair Utility Engine pozwala na wybór jednej z kilkunastu milionów barw dla każdej ze stref, dzięki czemu każdy ma szansę na skomponowanie własnej kolorystyki dla całej myszki! Wszystkie przełączniki OMRON są programowalne, a ich żywotność powinna wystarczyć na 50 milionów kliknięć. Na plus należy zaliczyć ich cichą pracę, a także możliwość wygodnego chwytania każdym z trzech sposobów, czyli palm, fingertip, claw. Jest ona dedykowana osobom praworęcznym.

Podsumowując: Corsair Glaive RGB to świetna myszka, chociaż na początku trzeba się do niej przyzwyczaić. Doskonale nadaje do dynamicznych gier typu FPS czy MOBA, ale jej możliwości można wykorzystać także w innych celach, np. przy korzystaniu programów graficznych. Choć jak na myszkę kosztuje sporo, jest to jednak inwestycja, która nikogo nie powinna zawieść!