Corsair K70 RGB Rapidfire

W skrócie:

Corsair K70 RGB Rapidfire to produkt wart swej ceny! Ciężko znaleźć jakiekolwiek wady.

Zalety:

  • Solidna obudowa
  • Wymienne klawisze
  • Antighosting
  • Możliwości personalizacji
  • Odpinana podpórka
  • Port USB

Wady:

  • Wysoka cena

Corsair K70 RGB Rapidfire to propozycja z wyższej półki. Czym może skłonić do zakupu?

Corsair K70 RGB Rapidfire to klawiatura dla graczy, w której użyto wysokiej jakości mikroprzełączników mechanicznych Cherry MX Speed. Solidna rama z anodyzowanego aluminium lotniczego już na pierwszy rzut oka sprawia dobre wrażenie, a w praktyce sprawdza się doskonale - dzięki niej obudowa jest niezwykle odporna na uszkodzenia. Dostajemy wraz z K70 RGB Rapidfire zestaw dodatkowych nakładek na przyciski, przeznaczonych specjalnie dla graczy FPS i MOBA, a także odpinaną podpórkę pod nadgarstki. Zwracają uwagę przyciski multimedialne, a zwłaszcza wałek do regulowania natężenia dźwięku - jest bardzo praktyczny i wygodny. Wracając do klawiszy - ich punkt aktywacji wynosi 1,2 mm, czyli są niezwykłe czułe. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Aby wykorzystać wszystkie możliwości klawiatury, potrzebny jest darmowy program producenta - Corsair Utility Engine. Dzięki niemu można wybrać metodę podświetlania - dostępna jest cała gama barw RGB, czyli 16,8 mln kolorów - tworzyć profile, ustalić barwy poszczególnych przycisków, a także stworzyć własne makra. Czyli wszystko, co potrzebne zarówno zapalonemu amatorowi gier, jak i zawodowcowi jeżdżącemu na turnieje.

Warto wspomnieć, że Corsair K70 RGB Rapidfire posiada stuprocentowy antighosting - a więc nigdy w ferworze walki nie czeka Cię nieprzyjemna niespodzianka. W obudowie klawiatury znalazło się miejsce na port USB - można podpiąć do niego myszkę lub bezprzewodowe słuchawki. Do zalet należy dodać jeszcze wbudowany, 32-bitowy procesor ARM, który odpowiada za sprawne działanie klawiatury.

Podsumowując: Corsair K70 RGB Rapidfire to po prostu świetna klawiatura, którą docenią zarówno zawodowcy, jak i niedzielni gracze. Chociaż swoje kosztuje, można potraktować ją jako inwestycję na lata efektywnego używania.