Corsair K95 RGB Platinum

Corsair K95 RGB Platinum to klawiatura, która swoje kosztuje. Ale za co płacimy? I czy warto?

W skrócie:

Corsair K95 RGB Platinum to model wart swojej ceny - choć parę detali można by poprawić.

Zalety:

  • Przełączniki Cherry MX Speed
  • Dodatkowe klawisze i rolki
  • Nóżki rozkładane na boki
  • Ogromne możliwości personalizacji
  • Estetyczny wygląd

Wady:

  • Wysoka cena
  • Gumowa podkładka szybko się brudzi
  • Czułość klawiszy nieco przesadzona

Corsair K95 RGB Platinum to podrasowana wersja modelu K95, która zalicza się do klawiatur z wyższej półki. W pudełku znajdziemy oprócz niej odpinaną podstawkę pod nadgarstki, dodatkowe nakładki na klawisze oraz zamienniki dla kilku najczęściej używanych klawiszy - czyli W, S, A, D, a także E, Q, W i F. Klawiatura gamingowa firmy Corsair wygląda niezwykle estetycznie i solidnie, a zastosowana na poszczególnych klawiszach czcionka dobrana jest perfekcyjnie - ani za duża, ani za mała, w sam raz. Wszystkie klawisze mają gładką powierzchnię, a dodatkowo spację wyposażono w teksturę stalowej płyty. Oprócz standardowych, na płycie wykonanej ze szczotkowanego aluminium znalazły się przyciski do własnego zaprogramowania, multimedialne, a także praktyczne przełączniki - profili, podświetlenia oraz wyciszenia. Na plus należy policzyć również rolkę głośności.

Corsair K95 RGB Platinum jest mocno podświetlony - sama górna krawędź to aż 19 diod LED! Oczywiście profile oświetlenia, a także poszczególne jego części (do pojedynczego klawisza włącznie) można dostosowywać wedle indywidualnego gustu. W klawiaturze zastosowano doskonale znane i cenione przełączniki mechaniczne Cherry MX Speed. Niestety, nieco wyśrubowano ich czułość i do pisania za pomocą K95 RGB Platinum należy się przyzwyczaić. Zastosowano tu doskonała blokadę antyghostingową - można wcisnąć wszystkie klawisze równocześnie bez obawy zablokowania! Za pomocą oprogramowania Corsair Utility Engine ta klawiatura podświetlana dla graczy może zostać całkowicie spersonalizowana - od wspomnianego oświetlenia po makra. Na uwagę zasługuje spód klawiatury - znajdują się tam powierzchnie antypoślizgowe oraz rozkładane na boki nóżki. Oba warianty gwarantują stuprocentową stabilność podczas wirtualnej zabawy. Pozwala rónież na ukrycie zbędnych przewodów - specjalnie w tym celu znajdują żłobienia, pozwalające na puszczenie kabli słuchawek, myszki, itp. Podkładka pod nadgarstki jest dwustronna - oprócz normalnej gumy posiada także powierzchnię wyściełaną materiałem. Jej wielkość pozwala na swobodne trzymanie nawet dużych dłoni. Niestety, gumowa strona szybko zbiera kurz i brud, dlatego co jakiś czas należy ją solidnie oczyścić.

Corsair K95 RGB Platinum swoje kosztuje, ale jeśli szukasz naprawdę solidnej, wielofunkcyjnej klawiatury na lata, zastanów się nad zainwestowaniem w ten właśnie model!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: