Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard

Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard to klawiatura dla graczy z przełącznikami MX Cherry. Jak sprawdza w praktyce?

W skrócie:

Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard to solidny produkt nie tylko dla graczy.

Zalety:

  • Cicha praca klawiszy
  • Wygodna podkładka pod nadgarstki
  • Możliwość personalizacji

Wady:

  • Brak stopek antypoślizgowych na nóżkach
  • Wysoka cena

Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard to klawiatura gamingowa z wyższej półki. Jej płyta wykonana została z metalu, a wierzch i spód z solidnego tworzywa sztucznego. Na spodzie znajdują się cztery przeciwpoślizgowe stopki i dwie nóżki. Niestety, nie mają one swoich zabezpieczeń przeciwpoślizgowych, przez co klawiatura lubi przesuwać po biurku, zwłaszcza podczas dynamicznych gier, kiedy dłonie tańczą po klawiszach. Klawiatura dla graczy firmy Corsair jest pełnowymiarowa, bez żadnych bocznych dodatków. Są tylko dwa dodatkowe klawisze - jeden do blokowania klawisza Windows (dzięki czemu podczas zabawy nie wyjdziesz przez przypadek na pulpit), drugi - zmiany podświetlenia. W zestawie dołączono zestaw dodatkowych kapsli oraz mocowaną przy pomocy ruchomych zaczepów podkładkę pod nadgarstki. Rozwiązanie to pozwala na jej stabilne ułożenie niezależnie od nachylenia klawiszy.

Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard używa przełączników MX Cherry, co pozwala na cichą pracę. Od MX Red różnią się minimalnie niższym skokiem. Wynosi on 3,7 mm, a Red to 4 mm. Operacje multimedialne przypisane są klawiszom funkcyjnym. Nie musimy obawiać się o blokowanie - zaawansowany antyghosting sprawia, że można wciskać wiele klawiszy jednocześnie. Dzięki Corsair Utility Engine można spersonalizować całkowicie podświetlenie, a także zsynchronizować je z innymi urządzeniami producenta. Co ciekawe, sam producent udostępnia na swojej stronie kompozycje oświetlenia przygotowane przez samych użytkowników. Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard to klawiatura mechaniczna dla graczy, która może obsługiwać profile - tworzymy je oczywiście za pomocą wspomnianego oprogramowania. Umożliwia to dopasowanie innego ustawiania do każdej gry.

Podsumowując: Strafe Mechanical to klawiatura solidnie wykonana, która pracuje cicho i gwarantuje komfort używania. Doskonale sprawdzi się nie tylko podczas gier, ale również codziennej pracy przy komputerze. Choć swoje kosztuje, warto zainwestować.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: