Corsair Void Pro RGB USB

Corsair Void Pro RGB USB to słuchawki o nietypowym wyglądzie. Co jeszcze mają do zaoferowania?

W skrócie:

Corsair Void Pro RGB USB to designerskie słuchawki bezprzewodowe. Dobrze sprawdzają w praktyce.

Zalety:

  • Dobra jakość dźwięku
  • Nowoczesny design
  • Dobrze leżą na głowie
  • Możliwości personalizacji

Wady:

  • Tylko bezprzewodowe
  • Brak możliwości regulacji mikrofonu

Corsair Void Pro RGB USB to słuchawki gamingowe z mikrofonem. Otrzymujemy wraz z nimi bezprzewodowy nadajnik USB, kabel USB do ładowania zestawu oraz pasek do zwijania przewodu. Już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę interesujący, nowoczesny desing, opracowany przez Corsair we współpracy ze studiem BMW DesignWorks. Pałąk wykonano z matowego tworzywa, a jego podstawą jest metalowy szkielet. Z jednej strony daje to solidność, z drugiej - nieco utrudnia komfortowe ułożenia. Wykonane z solidnego tworzywa sztucznego muszle słuchawek Void Pro RGB USB mają nietypowy kształt - nieregularnych czworokątów. Jednak bez obaw - są one na tyle duże, że obejmą każde ucho, ponadto można je obracać pod kątem 45 stopni. W ich wnętrzu znajdują się pady wypełnione miękka pianką, dzięki czemu uszy nie będą boleć nawet po kilkugodzinnym maratonie.

Corsair Void Pro RGB USB to bezprzewodowe słuchawki dla graczy, które nie oferują żadnej alternatywy dla połączenia tego typu. Trochę kiepsko w przypadku posiadaczy laptopów - adapter jest dość spory i będzie wystawać z obudowy. Na plus można zaliczyć zasięg - działa sprawnie do pięciu metrów. Mikrofon słuchawek znajduje się przy lewej muszli, jednak nie dano możliwości jego regulacji - jest przymocowany na stałe w jednej pozycji. Całkiem ciekawy rozwiązaniem jest automatyczne wyłączanie go po przesunięciu pałąka w górę. Sprawdza się dobrze w komunikacji bezpośredniej, jeśli jednak chcesz wykorzystać go do nagrań (np. zrobić materiał wideo, w którym komentujesz grę na żywo), niemiła niespodzianka - głos będzie zniekształcony.

A teraz najważniejsze, czyli - jak słyszmy dźwięki. Słuchawki gamingowe Corsair Void Pro RGB USB mają pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz, jednak trzeba przyznać uczciwie, że transmisja bezprzewodowa nieco obniża ich możliwości. Dźwięk mógłby być świetny, a tak jest po prostu dobry i nic więcej. Skrajne pasma są bardzo wytłumione i praktycznie ich nie słychać. Po pobraniu ze strony producenta oprogramowania Corsair Utility Engine (CUE) można dokonać konfiguracji dźwięku (w tym dodaniu dodatkowych efektów) oraz podświetlenia. Dzięki temu możesz spersonalizować słuchawki tak, jak chcesz!

Podsumowując: Corsair Void Pro RGB USB to wygodne, designerskie słuchawki dla graczy. Mogło być lepiej, ale i tak jest dobrze. Duża zaleta to możliwości personalizacji. Polecane dla każdego, kto nie tylko chce się cieszyć dobrej jakości dźwiękiem, ale również mieć na niego realny wpływ.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: