Corsair XMS3-1600

Pamięci Corsair XMS3-1600 (CM3X2G1600C9DHXNV), przeznaczone są dla najbardziej wymagających użytkowników i entuzjastów komputerów. Posiadają kilka cech, dzięki którym wyróżniają się spośród konkurencji a do tego oferowane są w stosunkowo atrakcyjnej cenie.

Pamięci Corsair XMS3-1600 (CM3X2G1600C9DHXNV), przeznaczone są dla najbardziej wymagających użytkowników i entuzjastów komputerów. Posiadają kilka cech, dzięki którym wyróżniają się spośród konkurencji a do tego oferowane są w stosunkowo atrakcyjnej cenie. Opisywane przez nas moduły DDR3 posiadają gwarancję na stabilną pracę z szybkością 1600 MHz. Ich standardowe czasy dostępu przeznaczone dla prędkości nominalnej to 9-9-9-24 (CAS-TRCD-TRP-TRAS ), a napięcie 1,8 V. Pierwszą wyróżniającą cechą opisywanych pamięci jest ich pojemność – po 2048 MB na każdy z dwóch modułów czyli w sumie 4 GB. Dzięki temu, nabywca nie będzie musiał martwić się o zbyt małą pojemność RAM przez dłuższy czas. Cechą charakterystyczną modułów jest przemyślana konstrukcja radiatora (DHX – Dual-Path Heat Exchange) usprawniająca odbieranie ciepła. Aluminiowy radiator odbiera je nie tylko z samych kości pamięci, ale także z płytki PCB na której są one osadzone.

Pamięci wypadły bardzo dobrze w dwóch pierwszych częściach testu. Nie miały problemu z wydajną i stabilną pracą przy „wyżyłowanych” ustawieniach nominalnych. Jedynym zgrzytem był problem z uruchomieniem komputera po zainstalowaniu w nim testowanych modułów. Niestety, okazało się to możliwe dopiero po wcześniejszym umieszczeniu w niej innych modułów, zwiększeniu napięcia zasilającego do 1,8 V i ponownej instalacji Corsairów. Próba uzyskania wysokiej prędkości pracy nie dała zbyt dobrych rezultatów. Pamięci mogły pracować stabilnie przez długi okres czasu przy napięciu zasilającym 2,001 V i szybkości 1680 MHz, czyli jedynie 80 MHz więcej od nominalnej. Słabsze właściwości overclockerskie modułów o dużej pojemności są jednak czymś normalnym. Pamięci zupełnie dobrze sprawiły się za to w próbie uzyskania niskich timingów. Przy takim samym jak wspomniane wcześniej napięciu, udało nam się obniżyć timingi do bardzo dobrych wartości 7-6-6-19 przy szybkości 1540 MHz.

Pamięci Corsair XMS3-1600 (CM3X2G1600C9DHXNV) to godne polecenia moduły, oferujące dużą pojemność, wysoką nominalną częstotliwość pracy i możliwość bardzo znacznego obniżenia timingów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: