Creative Live! Cam IP Smart HD - test kamery IP

Produkty z serii smart home zyskują coraz większą popularność. Kamery IP, za pomocą których możemy obserwować zdalnie, co dzieje się w naszym domu czy w konkretnym pomieszczeniu, to jedne z najbardziej funkcjonalnych urządzeń tego typu. Zobaczmy, jak w tej roli sprawdzi się kamera Live! Cam IP Smart HD firmy Creative.

Wygląd i funkcjonalność

W zestawie Live! Cam IP Smart HD razem z kamerą otrzymujemy kabel zasilający USB, ładowarkę do kontaktu oraz metalową podstawkę mocującą.

Samo urządzenie jest bardzo dobrze wykonane, kamerka jest zamontowana na podstawce w ten sposób, że możemy ją dowolnie ustawiać w pionie i obracać w poziomie. Dodatkowo, podstawka jest magnetyczna, dzięki czemu możemy przyczepić ją do metalowych przedmiotów bez konieczności wiercenia dziur. W innym przypadku wystarczy zamontować dołączoną do zestawu metalową płytkę – to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki temu montaż na ścianie jest bardzo prosty. Oczywiście kamerka może też stać na półce czy stole, bez konieczności jest przytwierdzania na stałe.

Zobacz również:

  • Tyle możliwości za takie pieniądze? Creative Zen Air to słuchawki, które trzeba mieć
  • Recenzja: Urządzenia smart home TP-Link Tapo w praktyce. Czy warto zdecydować się na zakup? Testujemy
Creative Live! Cam IP Smart HD - test kamery IP

Kamera Live! Cam IP Smart HD przymocowana do drzwi stalowych za pomocą magnetycznej podstawki. Jak widać trzyma się dobrze.

Ogólne bardzo dobre wrażenie psuje trochę gniazdo mini USB, które służy do zasilania urządzenia – niestety jego umiejscowienie powoduje, że kamerka nie będzie tak dyskretna i dobrze się prezentować - szczególnie, jeżeli użyjemy kabla dołączonego w zestawie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie gniazda w podstawie.

Live! Cam IP Smart HD w akcji

Samo podłączenie i skonfigurowanie kamery jest banalnie proste, musimy tylko ściągnąć aplikację na smartfona i założyć w niej konto. Potem tylko skanujemy telefonem QR kod na podstawie urządzenia, podajemy hasło do naszej sieci WiFi, nadajemy kamerze własną nazwę i gotowe. Teraz możemy już obserwować zdalnie widok z urządzenia.

Live! Cam IP Smart HD ma dwie bardzo przydatne funkcjonalności.

Pierwsza z nich to możliwość nagrywania obrazu. Do wyboru mamy rejestrację na karcie SD lub nagrywanie w chmurze – ta druga opcja jest lepsza w sytuacji, gdy chcemy używać kamery, jako „nadzorcy” – wtedy nikt niepowołany nie skasuje nam obrazu. Ta opcja jest jednak dodatkowo płatna.

Kamerka może pełnić także funkcję komunikacyjną – to druga bardzo przydatna opcja. Urządzanie jest wyposażone w głośnik i mikrofon, dzięki czemu możemy za jego pomocą zdalnie rozmawiać w obie strony – możemy wykorzystać to np. do stworzenia wideofonu.

Jakość obrazu

Kamera jest wyposażona w sensor CMOS o rozdzielczości HD 1280x720 z kątem widzenia 110 stopni, dzięki czemu mamy bardzo dobrą widoczność w rozdzielczości 720p. Jest także możliwość powiększania obrazu smartfonie i tablecie. Urządzenie posiada także diody podczerwieni, które umożliwiają obraz w nocy, trzeba przyznać, że jest on bardzo dobrej jakości.

Live! Cam IP Smart HD posiada czujnik ruchu i dźwięku – w razie ich wykrycia, wysyła komunikat do aplikacji na smartfona. W naszych testach te czujniki nie do końca się sprawdzały w akcji – i to mimo ustawienia najwyższej czułości.

Podsumowanie

Live! Cam IP Smart HD to bardzo funkcjonalna kamerka, która znajdzie wiele zastosowań w domu czy w biurze. Jest prosta w montażu, konfiguracji i obsłudze, dzięki czemu można ją polecić wszystkim osobom, które zaczynają przygodę z tego typu urządzeniami.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: