Creative Live! Cam Video IM Pro

Dobrej jakości kamera internetowa za rozsądne pieniądze. Wyposażona w czujnik o rozdzielczości 640x480 pikseli komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0. Możemy ją zamontować na blacie biurka, monitorze CRT jak i laptopie. Podstawka pozwala na obracanie kamery wokół własnej osi, jak i nakierowywanie jej w pionie. Ostrość obrazu regulujemy ręcznie, za pomocą dużego pierścienia.

Dobrej jakości kamera internetowa za rozsądne pieniądze. Wyposażona w czujnik o rozdzielczości 640x480 pikseli komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0. Możemy ją zamontować na blacie biurka, monitorze CRT jak i laptopie. Podstawka pozwala na obracanie kamery wokół własnej osi, jak i nakierowywanie jej w pionie. Ostrość obrazu regulujemy ręcznie, za pomocą dużego pierścienia. Creative Live! Cam Video IM Pro jest gotowa do pracy zaraz po podłączeniu do komputera, bo nie wymaga instalacji sterowników dzięki wykorzystaniu standardu UVC Plug and Play. Warto jednak zainstalować dołączone oprogramowanie, bo pozwala ono na rejestrowanie obrazu w trybie "RGB 24", dodatkowo uaktywnia funkcję śledzenia ruchów twarzy. Dołączone oprogramowanie Advanced Video FX umożliwia również dodawanie efektów specjalnych i tła. Całością zarządza Live! Cam Center, która umożliwia rejestrowanie zdjęć, sekwencji wideo, uruchamianie aplikacji do monitorowania pomieszczeń z opcją nagrywania zarejestrowanego materiału na dysk jak i wysyłania go na pocztę elektroniczną, serwer FTP, stronę internetową. Dobrą, jakość rejestrowanego dźwięku zapewnia wbudowany mikrofon z technologią Live! Audio, która usuwa hałasy tła. Do zestawu dołączono dodatkowo słuchawki z mikrofonem.

Kamera umożliwia pracę z prędkością 30 kl./s w rozdzielczości 640x480 i 16 kl./s w rozdzielczości 800x600. Jakość rejestrowanego obrazu oceniamy na 7 pkt. w 10 stopniowej skali, jest w miarę szczegółowy i wyraźny, bez widocznego szumu. Opcja śledzenia ruchów twarzy działa płynnie i nie gubi się. Warto skorzystać z licznych efektów graficznych, które uprzyjemniają wideo pogawędki- np. możliwość dodania do naszej twarzy wirtualnych długich uszu, efektów rozmycia itp.